TØMRERFIRMAET MÆLAND & Christiansen AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 656 av 5 554 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 545 av 20 335 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 45 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
TØMRERFIRMAET MÆLAND & Christiansen AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 554 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,1 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 32,3 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 6,1 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 5,9 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 24,2 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 32,3 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,09 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,45 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | 2,0 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,85 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør TØMRERFIRMAET MÆLAND & Christiansen AS det bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 554 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- TØMRERFIRMAET MÆLAND & Christiansen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
TØMRERFIRMAET MÆLAND & Christiansen AS har score 52 for 2025, rang 9 545 av 20 335 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 69 mot sammenlignbare, driftsmargin 6,1 % mot median 4,5 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
TØMRERFIRMAET MÆLAND & Christiansen AS hadde en driftsmargin på 6,1 % og en egenkapitalandel på 32,3 % i 2025, og er nr. 9 545 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −5,5 % til 6,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 10 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 45 | vekt 25 % |
| Likviditet | 48 | vekt 15 % |
| Vekst | 43 | vekt 15 % |
| Konsistens | 43 | vekt 15 % |
Varighet: 35 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er TØMRERFIRMAET MÆLAND & Christiansen AS?
Driftsmarginen var 6,1 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,2 %.
Hvor solid er TØMRERFIRMAET MÆLAND & Christiansen AS?
Egenkapitalandelen var 32,3 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 2,09 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i TØMRERFIRMAET MÆLAND & Christiansen AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,45 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står TØMRERFIRMAET MÆLAND & Christiansen AS i Bygg og anlegg?
TØMRERFIRMAET MÆLAND & Christiansen AS er nr. 9 545 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 656 av 5 554. Omsetningen endret seg 2,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 982764394
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 10 registrert 10. desember 2025
- Stiftet
- 23. oktober 2000 26 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Bleikerhaugen 50, 1387 ASKER
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 37 | 15 | 52 | |
| Rang | 12 744 | 18 219 | 9 545 | |
| Driftsmargin | 1,4 % | −5,5 % | 6,1 % | |
| Totalrentabilitet | 4,9 % | −22,8 % | 24,2 % | |
| Egenkapitalandel | 28,2 % | 12,9 % | 32,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 1,08 | 1,45 | |
| Omsetningsvekst | – | −9,0 % | 2,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 19,9 MNOK | 18,1 MNOK | 18,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | −1,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | −1,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −1,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,7 MNOK | 4,3 MNOK | 4,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,3 MNOK | 3,7 MNOK | 4,3 MNOK |
| Egenkapital | 1,6 MNOK | 0,6 MNOK | 1,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,5 MNOK | 0,5 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 4,1 MNOK | 3,8 MNOK | 3,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,1 MNOK | 3,4 MNOK | 2,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 7025456.
Videre
Lignende selskaper
- Salvesen Blikk og Ventilasjon AS indeks 52, nr. 9 536 · sammenlign
- AS OSTER TRANSPORT & ENTREPRENØRFORRETNING indeks 52, nr. 9 539 · sammenlign
- Bergskås og Rønningen Maskin AS indeks 52, nr. 9 544 · sammenlign
- MALING & Boligstyling AS indeks 52, nr. 9 546 · sammenlign
- Ttr Bygg AS indeks 52, nr. 9 553 · sammenlign