Brødrene Ellingsen AS
Score · regnskapsår 2025
50av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 435 av 12 867 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 289 av 20 337 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 65 og soliditet 26 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Brødrene Ellingsen AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 860 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,9 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 16,9 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 4,9 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 4,5 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 21,4 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 16,9 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 4,92 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,86 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 45,7 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,68 MNOK | 0,88 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 50 gjør Brødrene Ellingsen AS det bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 867 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Brødrene Ellingsen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Brødrene Ellingsen AS har score 50 for 2025, rang 10 289 av 20 337 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 80 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 45,7 % mot median 6,0 %. Lønnsomhet: persentil 65 mot sammenlignbare, driftsmargin 4,9 % mot median 3,5 %.
Svakest: Likviditet: persentil 22 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,86 mot median 1,41. Soliditet: persentil 26 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 16,9 % mot median 32,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,86 (median 1,41).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 45,7 % (median 6,0 %); likviditetsgrad 1 0,86 (median 1,41).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Brødrene Ellingsen AS hadde en driftsmargin på 4,9 % og en egenkapitalandel på 16,9 % i 2025, og er nr. 10 289 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 46 % og egenkapitalandelen steg fra 2,8 % til 16,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 12,7 | 1 MNOK |
| P/B | 1,6 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,86 (median 1,41).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 45,7 % (median 6,0 %); Likviditetsgrad 1 0,86 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 65 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 26 | vekt 25 % |
| Likviditet | 22 | vekt 15 % |
| Vekst | 80 | vekt 15 % |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Varighet: 31 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Brødrene Ellingsen AS?
Driftsmarginen var 4,9 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,4 %.
Hvor solid er Brødrene Ellingsen AS?
Egenkapitalandelen var 16,9 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 4,92 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Brødrene Ellingsen AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,86 i 2025 (median 1,41). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Brødrene Ellingsen AS i Bygg og anlegg?
Brødrene Ellingsen AS er nr. 10 289 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 435 av 12 867. Omsetningen endret seg 45,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 982745071
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 5 registrert 10. desember 2025
- Stiftet
- 4. desember 2000 25 år i drift
- Aksjekapital
- 0,60 MNOK
- Forretningsadresse
- Svegeskogen 13A, 4400 FLEKKEFJORD
- Kommune
- Flekkefjord rang 13–26 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Kte Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
Eieren: flertallseieren Kte Holding AS (eier 100 %) hadde negativ egenkapital i 2025. gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Kte Holding AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 2 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Kte Holding AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 13 | 29 | 50 | |
| Rang | 16 765 | 16 070 | 10 289 | |
| Driftsmargin | −0,9 % | 3,5 % | 4,9 % | |
| Totalrentabilitet | −3,1 % | 18,9 % | 21,4 % | |
| Egenkapitalandel | −4,0 % | 2,8 % | 16,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,64 | 0,42 | 0,86 | |
| Omsetningsvekst | – | −36,2 % | 45,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9,0 MNOK | 5,8 MNOK | 8,4 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,3 MNOK | 1,1 MNOK | 1,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,5 MNOK | 0,4 MNOK | 1,2 MNOK |
| Egenkapital | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,7 MNOK | −0,6 MNOK | −0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 2,4 MNOK | 1,1 MNOK | 1,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,4 MNOK | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6447865.
Videre
Lignende selskaper
- Sjs Service AS indeks 50, nr. 10 284 · sammenlign
- Mmh AS indeks 50, nr. 10 286 · sammenlign
- Tomrefjord Holding AS indeks 50, nr. 10 288 · sammenlign
- Jø-Bygg AS indeks 50, nr. 10 290 · sammenlign
- Gulv og Mal AS indeks 50, nr. 10 291 · sammenlign