Nesna Maskinstasjon AS

Org.nr. 981888936 · Nesna · Stiftet 2000 · 21 ansatte

Score · regnskapsår 2025

47av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 3 235 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 539 av 20 339 · Bygg og anlegg

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 53 og soliditet 23 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Nesna Maskinstasjon AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,8 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 18,6 % (median 34,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter26 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 7,8 % 4,5 % 68 %
Resultatmargin 2,1 % 4,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 6,7 % 10,9 % 38 %
Egenkapitalandel 18,6 % 34,1 % 26 %
Gjeldsgrad 4,37 1,72 21 %
Likviditetsgrad 1 1,59 1,48 57 %
Omsetningsvekst 10,0 % 6,0 % 57 %
Omsetning per ansatt1,22 MNOK1,70 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 47 gjør Nesna Maskinstasjon AS det bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Nesna Maskinstasjon AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Nesna Maskinstasjon AS har score 47 for 2025, rang 11 539 av 20 339 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 57 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 10,0 % mot median 6,0 %.

Svakest: Soliditet: persentil 23 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 18,6 % mot median 34,1 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Nesna Maskinstasjon AS hadde en driftsmargin på 7,8 % og en egenkapitalandel på 18,6 % i 2025, og er nr. 11 539 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 4 MNOK og 6 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,4 MNOK 10,0 4 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 2,0 MNOK
minus netto gjeld 18,5 MNOK
8,0 gjeld over verdi
P/B Egenkapital: 5,6 MNOK 1,0 6 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 6,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet53 vekt 30 %
Soliditet23 vekt 25 %
Likviditet57 vekt 15 %
Vekst57 vekt 15 %
Konsistens55 vekt 15 %

Varighet: 46 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Nesna Maskinstasjon AS?

Driftsmarginen var 7,8 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,7 %.

Hvor solid er Nesna Maskinstasjon AS?

Egenkapitalandelen var 18,6 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 4,37 (median 1,72).

Hvordan er likviditeten i Nesna Maskinstasjon AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,59 i 2025 (median 1,48).

Hvordan står Nesna Maskinstasjon AS i Bygg og anlegg?

Nesna Maskinstasjon AS er nr. 11 539 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 235 av 5 557. Omsetningen endret seg 10,0 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
1
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
27. mars 2025 STATSBYGG 2024/5338 Avtale om grønn skjøtsel ved Nord Universitet, Campus Nesna verdi ikke oppgitt 77300000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
981888936
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (42.990)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
21 registrert 10. september 2026
Stiftet
1. mars 2000 26 år i drift
Aksjekapital
0,90 MNOK
Forretningsadresse
Strandlandsvegen 82, 8700 NESNA
Kommune
Nesna rang 1–17 av 36 i KOSTRA-gruppe 15
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Åge Aleksander Paulsen
Styrets leder
Marius Paulsen
Styremedlem
Lars Åge Paulsen
Styremedlem
Jo Leander Paulsen
Revisor
Helgeland Revisjon AS
Regnskapsfører
Fjeco Regnskap AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks414947
Rang11 79210 23011 539
Driftsmargin6,5 %7,6 %7,8 %
Totalrentabilitet6,3 %6,8 %6,7 %
Egenkapitalandel23,8 %21,6 %18,6 %
Likviditetsgrad 11,741,741,59
Omsetningsvekst–20,7 %10,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter19,4 MNOK23,4 MNOK25,7 MNOK
Driftsresultat1,3 MNOK1,8 MNOK2,0 MNOK
Resultat før skatt0,8 MNOK0,5 MNOK0,5 MNOK
Årsresultat0,6 MNOK0,4 MNOK0,4 MNOK
Finanskostnader0,5 MNOK1,3 MNOK1,5 MNOK
Sum eiendeler20,3 MNOK26,4 MNOK30,3 MNOK
Omløpsmidler6,6 MNOK7,2 MNOK8,3 MNOK
Egenkapital4,8 MNOK5,7 MNOK5,6 MNOK
Opptjent egenkapital1,3 MNOK2,2 MNOK2,2 MNOK
Sum gjeld15,4 MNOK20,7 MNOK24,7 MNOK
Kortsiktig gjeld3,8 MNOK4,2 MNOK5,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 7081173.