Coco Skien AS

Org.nr. 981622316 · Skien · Stiftet 2000 · 5 ansatte

Score · regnskapsår 2024

72av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 874 av 7 161 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 729 av 22 237 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Coco Skien AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 7 161 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 12,7 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 57,5 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter15 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 12,7 % 3,0 % 89 %
Resultatmargin 11,9 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 20,6 % 8,9 % 77 %
Egenkapitalandel 57,5 % 36,3 % 75 %
Gjeldsgrad 0,74 1,53 72 %
Likviditetsgrad 1 2,36 1,71 69 %
Omsetningsvekst 7,2 % 3,8 % 60 %
Omsetning per ansatt3,03 MNOK2,05 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 72 gjør Coco Skien AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 161 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Coco Skien AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Coco Skien AS hadde en driftsmargin på 12,7 % og en egenkapitalandel på 57,5 % i 2024, og er nr. 2 729 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 19,8 % til 12,7 % og egenkapitalandelen steg fra 51,9 % til 57,5 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 5 MNOK og 18 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,4 MNOK 10,0 14 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,9 MNOK
minus netto gjeld −3,0 MNOK
8,0 18 MNOK
P/B Egenkapital: 5,4 MNOK 1,0 5 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet83 vekt 30 %
Soliditet74 vekt 25 %
Likviditet69 vekt 15 %
Vekst60 vekt 15 %
Konsistens62 vekt 15 %

Varighet: 70 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Coco Skien AS?

Driftsmarginen var 12,7 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,6 %.

Hvor solid er Coco Skien AS?

Egenkapitalandelen var 57,5 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,74 (median 1,53).

Hvordan er likviditeten i Coco Skien AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,36 i 2024 (median 1,71).

Hvordan står Coco Skien AS i Handel?

Coco Skien AS er nr. 2 729 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 874 av 7 161. Omsetningen endret seg 7,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
981622316
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.720)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
5 registrert 10. februar 2026
Stiftet
23. februar 2000 26 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Torggata 8, 3724 SKIEN
Kommune
Skien rang 9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks697278
Rang4 5652 7291 022
Driftsmargin19,8 %12,7 %20,4 %
Totalrentabilitet34,6 %20,6 %36,2 %
Egenkapitalandel51,9 %57,5 %58,8 %
Likviditetsgrad 12,082,362,43
Omsetningsvekst–7,2 %35,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter14,1 MNOK15,1 MNOK20,5 MNOK
Driftsresultat2,8 MNOK1,9 MNOK4,2 MNOK
Resultat før skatt2,7 MNOK1,8 MNOK4,0 MNOK
Årsresultat2,1 MNOK1,4 MNOK3,2 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler8,1 MNOK9,4 MNOK11,6 MNOK
Omløpsmidler8,1 MNOK9,4 MNOK11,6 MNOK
Egenkapital4,2 MNOK5,4 MNOK6,8 MNOK
Opptjent egenkapital0,8 MNOK2,0 MNOK3,5 MNOK
Sum gjeld3,9 MNOK4,0 MNOK4,8 MNOK
Kortsiktig gjeld3,9 MNOK4,0 MNOK4,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5952627.

Lignende selskaper