Bsafe Systems AS
Score · regnskapsår 2025
82av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 162 av 7 418 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 576 av 22 949 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og soliditet 81 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Bsafe Systems AS ligger 31 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 418 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 31,2 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 65,4 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 29 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 31,2 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 31,6 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 44,8 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 65,4 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,53 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,82 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 23,4 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 3,59 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 82 gjør Bsafe Systems AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 418 selskaper) i 2025.
Score 2024–2026
- Bsafe Systems AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Bsafe Systems AS har score 82 for 2025, rang 576 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 97 mot sammenlignbare, driftsmargin 31,2 % mot median 3,4 %. Soliditet: persentil 81 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 65,4 % mot median 36,3 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Bsafe Systems AS hadde en driftsmargin på 31,2 % og en egenkapitalandel på 65,4 % i 2025, og er nr. 576 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 23 % og egenkapitalandelen falt fra 73,5 % til 65,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 13 MNOK og 85 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 71 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 85 MNOK |
| P/B | 1,0 | 13 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 31,2 % (median 3,4 %); Egenkapitalandel 65,4 % (median 36,3 %); Likviditetsgrad 1 2,82 (median 1,73).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 97 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 81 | vekt 25 % |
| Likviditet | 77 | vekt 15 % |
| Vekst | 81 | vekt 15 % |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Varighet: 87 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bsafe Systems AS?
Driftsmarginen var 31,2 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 44,8 %.
Hvor solid er Bsafe Systems AS?
Egenkapitalandelen var 65,4 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,53 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Bsafe Systems AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,82 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Bsafe Systems AS i Handel?
Bsafe Systems AS er nr. 576 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 162 av 7 418. Omsetningen endret seg 23,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 981160096
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.640)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. desember 2024
- Stiftet
- 1. oktober 1999 27 år i drift
- Aksjekapital
- 0,29 MNOK
- Forretningsadresse
- Skolmar 10, 3232 SANDEFJORD
- Kommune
- Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2026
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2024–2026
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | 2026 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 92 | 82 | 77 | |
| Rang | 24 | 576 | 10 | |
| Driftsmargin | 29,6 % | 31,2 % | 28,8 % | |
| Totalrentabilitet | 43,8 % | 44,8 % | 43,1 % | |
| Egenkapitalandel | 73,5 % | 65,4 % | 67,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,67 | 2,82 | 2,86 | |
| Omsetningsvekst | – | 23,4 % | −6,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23,3 MNOK | 28,7 MNOK | 26,8 MNOK |
| Driftsresultat | 6,9 MNOK | 9,0 MNOK | 7,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 7,1 MNOK | 9,1 MNOK | 8,0 MNOK |
| Årsresultat | 5,5 MNOK | 7,1 MNOK | 6,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 16,2 MNOK | 20,5 MNOK | 18,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 15,7 MNOK | 20,0 MNOK | 17,6 MNOK |
| Egenkapital | 11,9 MNOK | 13,4 MNOK | 12,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 11,6 MNOK | 13,1 MNOK | 12,2 MNOK |
| Sum gjeld | 4,3 MNOK | 7,1 MNOK | 6,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,3 MNOK | 7,1 MNOK | 6,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5935463.
Videre
Lignende selskaper
- Rockmann Nord AS indeks 82, nr. 563 · sammenlign
- Intersport Bogstadveien AS indeks 82, nr. 568 · sammenlign
- Jemblie Maskin AS indeks 82, nr. 569 · sammenlign
- Vesterålen Kontorsenter AS indeks 82, nr. 572 · sammenlign
- Hermansen AS indeks 82, nr. 580 · sammenlign