Permanor AS
Score · regnskapsår 2024
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 66 av 417 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 322 av 1 994 · Sjømat
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 93 og soliditet 58 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Permanor AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 417 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 31,6 % (median 8,8 %) og egenkapitalandel 36,7 % (median 29,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 37 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 31,6 % | 8,8 % |
| Resultatmargin | 36,3 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 39,4 % | 4,9 % |
| Egenkapitalandel | 36,7 % | 29,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,73 | 2,14 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,43 | 1,64 |
| Omsetningsvekst | 1,8 % | 0,6 % |
| Omsetning per ansatt | 6,15 MNOK | 1,99 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør Permanor AS det bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (417 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Permanor AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Permanor AS hadde en driftsmargin på 31,6 % og en egenkapitalandel på 36,7 % i 2024, og er nr. 322 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 30,3 % til 36,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 13 MNOK og 109 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 109 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 105 MNOK |
| P/B | 1,0 | 13 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 93 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 58 | vekt 25 % |
| Likviditet | 44 | vekt 15 % |
| Vekst | 52 | vekt 15 % |
| Konsistens | 78 | vekt 15 % |
Varighet: 67 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Permanor AS?
Driftsmarginen var 31,6 % i 2024, mot en median på 8,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 39,4 %.
Hvor solid er Permanor AS?
Egenkapitalandelen var 36,7 % i 2024 (median 29,0 %). Gjeldsgraden var 1,73 (median 2,14).
Hvordan er likviditeten i Permanor AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,43 i 2024 (median 1,64).
Hvordan står Permanor AS i Sjømat?
Permanor AS er nr. 322 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 66 av 417. Omsetningen endret seg 1,8 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 980391094
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Sjømat (10.203)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 6 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. desember 1998 27 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Jovegen 67, 5514 HAUGESUND
- Kommune
- Haugesund rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Hege Skogland Mokleiv
- Styrets leder
- Annegien Maria Kooij
- Styremedlem
- Vishal Kapoor
- Revisor
- Pricewaterhousecoopers AS
- Regnskapsfører
- Ecit Services AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 65 | 68 | 37 | |
| Rang | 530 | 322 | 1 693 | |
| Driftsmargin | 29,6 % | 31,6 % | −14,4 % | |
| Totalrentabilitet | 35,0 % | 39,4 % | −3,3 % | |
| Egenkapitalandel | 30,3 % | 36,7 % | 59,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,43 | 1,16 | |
| Omsetningsvekst | – | 1,8 % | −50,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 36,3 MNOK | 36,9 MNOK | 18,4 MNOK |
| Driftsresultat | 10,7 MNOK | 11,6 MNOK | −2,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 12,8 MNOK | 13,4 MNOK | −0,7 MNOK |
| Årsresultat | 10,5 MNOK | 10,9 MNOK | −0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 37,9 MNOK | 35,1 MNOK | 15,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 23,8 MNOK | 24,5 MNOK | 6,3 MNOK |
| Egenkapital | 11,5 MNOK | 12,9 MNOK | 9,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 11,4 MNOK | 12,8 MNOK | 9,2 MNOK |
| Sum gjeld | 26,4 MNOK | 22,2 MNOK | 6,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 20,7 MNOK | 17,1 MNOK | 5,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5664135.
Videre
Lignende selskaper
- Værøybuen AS indeks 69, nr. 309 · sammenlign
- Høvågtrål AS indeks 69, nr. 312 · sammenlign
- Salmar Smolt AS indeks 68, nr. 316 · sammenlign
- Seløy Sjøprodukter AS indeks 68, nr. 323 · sammenlign
- Brødrene Hjønnevåg AS indeks 68, nr. 327 · sammenlign