Memo AS
Score · regnskapsår 2025
55av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 485 av 3 711 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 331 av 22 952 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 43 og soliditet 75 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Memo AS ligger 5 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 711 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,0 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 49,4 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 57 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | 4,0 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 4,0 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 5,1 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 49,4 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,02 | 2,24 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,18 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | −20,3 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 4,77 MNOK | 5,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 55 gjør Memo AS det bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 711 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Memo AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Memo AS har score 55 for 2025, rang 9 331 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 79 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,18 mot median 1,39. Soliditet: persentil 75 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 49,4 % mot median 30,0 %.
Svakest: Vekst: persentil 4 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −20,3 % mot median 6,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Memo AS hadde en driftsmargin på 4,0 % og en egenkapitalandel på 49,4 % i 2025, og er nr. 9 331 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 20 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 18 MNOK og 25 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 18 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 25 MNOK |
| P/B | 1,0 | 25 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 43 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 75 | vekt 25 % |
| Likviditet | 79 | vekt 15 % |
| Vekst | 4 | vekt 15 % |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Varighet: 61 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Memo AS?
Driftsmarginen var 4,0 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,1 %.
Hvor solid er Memo AS?
Egenkapitalandelen var 49,4 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 1,02 (median 2,24).
Hvordan er likviditeten i Memo AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,18 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står Memo AS i Handel?
Memo AS er nr. 9 331 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 485 av 3 711. Omsetningen endret seg −20,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 979654480
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.632)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 12 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 12. februar 1998 28 år i drift
- Aksjekapital
- 0,26 MNOK
- Forretningsadresse
- Skogergaten 2, 3112 TØNSBERG
- Kommune
- Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- MEMO.AS
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Jon-Willy Klausen
- Styrets leder
- Jon-Willy Klausen
- Styremedlem
- Thor Stavnar
- Varamedlem
- Gøran Christopher Hamilton Fuller
- Revisor
- REVISJONSFIRMAET ÅSVANG & CO AS
- Regnskapsfører
- Aider AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 69 | 57 | 55 | |
| Rang | 4 433 | 8 125 | 9 331 | |
| Driftsmargin | 4,6 % | 3,8 % | 4,0 % | |
| Totalrentabilitet | 6,8 % | 5,9 % | 5,1 % | |
| Egenkapitalandel | 46,9 % | 48,9 % | 49,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,23 | 2,19 | 2,18 | |
| Omsetningsvekst | – | −2,9 % | −20,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 73,9 MNOK | 71,8 MNOK | 57,2 MNOK |
| Driftsresultat | 3,4 MNOK | 2,7 MNOK | 2,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,7 MNOK | 2,3 MNOK | 2,3 MNOK |
| Årsresultat | 2,1 MNOK | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 52,6 MNOK | 50,5 MNOK | 51,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 50,4 MNOK | 47,2 MNOK | 47,5 MNOK |
| Egenkapital | 24,7 MNOK | 24,7 MNOK | 25,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 23,0 MNOK | 23,0 MNOK | 23,8 MNOK |
| Sum gjeld | 27,9 MNOK | 25,8 MNOK | 26,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 15,6 MNOK | 21,5 MNOK | 21,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6472725.
Videre
Lignende selskaper
- Smart Supply AS indeks 55, nr. 9 324 · sammenlign
- Ats Norway AS indeks 55, nr. 9 330 · sammenlign
- Brännehylte Lagersystem AS indeks 55, nr. 9 332 · sammenlign
- Ole Moe AS indeks 55, nr. 9 345 · sammenlign
- Unisport Scandinavia AS indeks 55, nr. 9 353 · sammenlign