Statement AS
Score · regnskapsår 2025
28av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 146 av 157 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 475 av 1 670 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 12 og soliditet 43 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Statement AS ligger 21 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 157 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,2 % (median 10,3 %) og egenkapitalandel 25,0 % (median 27,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 73 MNOK | 82 MNOK |
| Driftsmargin | 0,2 % | 10,3 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 10,5 % |
| Totalrentabilitet | 0,4 % | 25,5 % |
| Egenkapitalandel | 25,0 % | 27,9 % |
| Gjeldsgrad | 3,00 | 2,57 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,61 | 1,15 |
| Omsetningsvekst | 5,2 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,69 MNOK | 1,97 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 28 gjør Statement AS det bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (157 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Statement AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Statement AS har score 28 for 2025, rang 1 475 av 1 670 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 44 mot sammenlignbare.
Svakest: Likviditet: persentil 4 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,61 mot median 1,15. Lønnsomhet: persentil 12 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,2 % mot median 10,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,6 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,61 (median 1,15).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −1,0 % (median 10,5 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 0,2 % (median 10,3 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Statement AS hadde en driftsmargin på 0,2 % og en egenkapitalandel på 25,0 % i 2025, og er nr. 1 475 av 1 670 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 8 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,6 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,61 (median 1,15).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,0 % (median 10,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,2 % (median 10,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 7,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 12 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 43 | vekt 25 % |
| Likviditet | 4 | vekt 15 % |
| Vekst | 40 | vekt 15 % |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Varighet: 35 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Statement AS?
Driftsmarginen var 0,2 % i 2025, mot en median på 10,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Statement AS?
Egenkapitalandelen var 25,0 % i 2025 (median 27,9 %). Gjeldsgraden var 3,00 (median 2,57).
Hvordan er likviditeten i Statement AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,61 i 2025 (median 1,15). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Statement AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Statement AS er nr. 1 475 av 1 670 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 146 av 157. Omsetningen endret seg 5,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 979607008
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (69.202)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 43 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 28. januar 1998 28 år i drift
- Aksjekapital
- 0,34 MNOK
- Forretningsadresse
- Wergelandsveien 1, 0167 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.statement.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 43 | 34 | 28 | |
| Rang | 997 | 1 350 | 1 475 | |
| Driftsmargin | 2,0 % | −1,4 % | 0,2 % | |
| Totalrentabilitet | 2,9 % | −2,7 % | 0,4 % | |
| Egenkapitalandel | 30,3 % | 26,1 % | 25,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,09 | 0,92 | 0,61 | |
| Omsetningsvekst | – | 19,2 % | 5,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 57,9 MNOK | 69,1 MNOK | 72,6 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | −1,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | −2,1 MNOK | −0,7 MNOK |
| Årsresultat | −0,9 MNOK | −2,6 MNOK | −1,5 MNOK |
| Finanskostnader | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 39,3 MNOK | 35,6 MNOK | 31,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 18,1 MNOK | 16,6 MNOK | 11,5 MNOK |
| Egenkapital | 11,9 MNOK | 9,3 MNOK | 7,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 11,6 MNOK | 9,0 MNOK | 7,4 MNOK |
| Sum gjeld | 27,4 MNOK | 26,3 MNOK | 23,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 16,6 MNOK | 18,0 MNOK | 18,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6984522.
Videre
Lignende selskaper
- Avo Consulting AS indeks 30, nr. 1 437 · sammenlign
- Exacta AS indeks 29, nr. 1 457 · sammenlign
- FREDRIK & Louisa Services AS indeks 28, nr. 1 468 · sammenlign
- Amesto Accounthouse AS indeks 28, nr. 1 472 · sammenlign
- Metro Branding AS indeks 25, nr. 1 517 · sammenlign