Thermo Control AS

Org.nr. 979439334 · Nordre Follo · Stiftet 1997 · 109 ansatte

Score · regnskapsår 2023

42av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 37 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 065 av 1 678 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 481 av 18 347 · Bygg og anlegg

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 21 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Thermo Control AS ligger 8 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 1 678 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 7,6 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 17,4 % (median 29,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter351 MNOK91 MNOK
Driftsmargin 7,6 % 4,9 % 69 %
Resultatmargin 7,7 % 4,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 17,4 % 12,1 % 65 %
Egenkapitalandel 17,4 % 29,0 % 22 %
Gjeldsgrad 4,75 2,37 21 %
Likviditetsgrad 1 1,18 1,37 26 %
Omsetningsvekst – 12,7 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt3,22 MNOK2,44 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 42 gjør Thermo Control AS det bedre enn 37 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 678 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Thermo Control AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Thermo Control AS hadde en driftsmargin på 7,6 % og en egenkapitalandel på 17,4 % i 2023, og er nr. 11 481 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 30 MNOK og 219 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 21,3 MNOK 10,0 213 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 26,8 MNOK
minus netto gjeld −4,9 MNOK
8,0 219 MNOK
P/B Egenkapital: 30,2 MNOK 1,0 30 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet67 vekt 30 %
Soliditet21 vekt 25 %
Likviditet26 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens– mangler data, ikke med

Indeksversjon 2. Datakompletthet 70 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Thermo Control AS?

Driftsmarginen var 7,6 % i 2023, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 17,4 %.

Hvor solid er Thermo Control AS?

Egenkapitalandelen var 17,4 % i 2023 (median 29,0 %). Gjeldsgraden var 4,75 (median 2,37).

Hvordan er likviditeten i Thermo Control AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,18 i 2023 (median 1,37).

Hvordan står Thermo Control AS i Bygg og anlegg?

Thermo Control AS er nr. 11 481 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 065 av 1 678.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
1
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
Rammeavtaler
1
Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
5. januar 2026 Sporveien AS Teknisk kjøling 40,0 MNOK (rammeavtale) 50000000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
979439334
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.222)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
109 registrert 10. september 2026
Stiftet
20. november 1997 28 år i drift
Aksjekapital
0,30 MNOK
Forretningsadresse
Snipetjernveien 7, 1405 LANGHUS (NORDRE FOLLO)
Kommune
Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.thermocontrol.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Arne Andresen
Styrets leder
Trond Ragnar Severinsen
Styremedlem
Stig Cato Karlsen
Styremedlem
Nina Asphaug Selboskar
Revisor
KPMG AS
Regnskapsfører
Tell Norge AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks424452
Rang11 48112 0239 365
Driftsmargin7,6 %8,6 %7,2 %
Totalrentabilitet17,4 %22,6 %18,8 %
Egenkapitalandel17,4 %19,3 %21,6 %
Likviditetsgrad 11,181,201,24
Omsetningsvekst–−5,5 %16,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter351,1 MNOK331,7 MNOK385,1 MNOK
Driftsresultat26,8 MNOK28,5 MNOK27,7 MNOK
Resultat før skatt26,9 MNOK30,2 MNOK28,8 MNOK
Årsresultat21,3 MNOK23,9 MNOK22,8 MNOK
Finanskostnader3,4 MNOK0,9 MNOK1,0 MNOK
Sum eiendeler173,7 MNOK137,5 MNOK158,8 MNOK
Omløpsmidler169,3 MNOK133,3 MNOK154,8 MNOK
Egenkapital30,2 MNOK26,6 MNOK34,3 MNOK
Opptjent egenkapital–2,2 MNOK9,9 MNOK
Sum gjeld143,5 MNOK110,9 MNOK124,5 MNOK
Kortsiktig gjeld143,5 MNOK110,9 MNOK124,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5168059.