Vinarius AS

Org.nr. 977491606 · Bærum · Stiftet 1997

Score · regnskapsår 2023

50av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 620 av 3 281 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 437 av 21 088 · Handel

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 28 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Vinarius AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 3 281 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 10,6 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 17,3 % (median 29,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter150 MNOK91 MNOK
Driftsmargin 10,6 % 2,9 % 89 %
Resultatmargin 10,6 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 19,4 % 11,6 % 74 %
Egenkapitalandel 17,3 % 29,5 % 28 %
Gjeldsgrad 4,78 2,32 27 %
Likviditetsgrad 1 1,21 1,39 34 %
Omsetningsvekst – 5,2 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 50 gjør Vinarius AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 281 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Vinarius AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Vinarius AS hadde en driftsmargin på 10,6 % og en egenkapitalandel på 17,3 % i 2023, og er nr. 10 437 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 17 MNOK og 128 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 12,4 MNOK 10,0 124 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 16,0 MNOK
minus netto gjeld −0,2 MNOK
8,0 128 MNOK
P/B Egenkapital: 16,8 MNOK 1,0 17 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet81 vekt 30 %
Soliditet28 vekt 25 %
Likviditet34 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens42 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Vinarius AS?

Driftsmarginen var 10,6 % i 2023, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,4 %.

Hvor solid er Vinarius AS?

Egenkapitalandelen var 17,3 % i 2023 (median 29,5 %). Gjeldsgraden var 4,78 (median 2,32).

Hvordan er likviditeten i Vinarius AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,21 i 2023 (median 1,39).

Hvordan står Vinarius AS i Handel?

Vinarius AS er nr. 10 437 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 620 av 3 281.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
977491606
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.340)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
28. april 1997 29 år i drift
Aksjekapital
0,92 MNOK
Forretningsadresse
Vollsveien 13H, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
Kommune
Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
549300CNN1RKGTMGL236 ikke fornyet (utløpt)

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Hansa Borg Bryggerier AS (Norge)
Øverste morselskap
Borg Invest AS (Norge)

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks505855
Rang10 4377 7989 530
Driftsmargin10,6 %16,2 %8,5 %
Totalrentabilitet19,4 %33,7 %17,4 %
Egenkapitalandel17,3 %28,6 %35,0 %
Likviditetsgrad 11,211,401,53
Omsetningsvekst–−27,6 %−32,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter150,2 MNOK108,7 MNOK73,3 MNOK
Driftsresultat16,0 MNOK17,6 MNOK6,3 MNOK
Resultat før skatt16,0 MNOK18,8 MNOK7,1 MNOK
Årsresultat12,4 MNOK14,6 MNOK5,5 MNOK
Finanskostnader2,8 MNOK1,1 MNOK1,3 MNOK
Sum eiendeler97,2 MNOK59,1 MNOK48,4 MNOK
Omløpsmidler97,0 MNOK58,8 MNOK48,2 MNOK
Egenkapital16,8 MNOK16,9 MNOK17,0 MNOK
Opptjent egenkapital15,9 MNOK15,9 MNOK16,0 MNOK
Sum gjeld80,4 MNOK42,2 MNOK31,4 MNOK
Kortsiktig gjeld80,4 MNOK42,2 MNOK31,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5207265.

Lignende selskaper