Arsgentarii AS
Score · regnskapsår 2025
79av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 498 av 11 287 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 930 av 22 949 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 53 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Arsgentarii AS ligger 29 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 284 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −14,0 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 98,4 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −14,0 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 1 170,2 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 67,7 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 98,4 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 58,24 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 360,3 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 79 gjør Arsgentarii AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 287 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Arsgentarii AS har score 79 for 2025, rang 930 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 99 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 58,24 mot median 1,74. Soliditet: persentil 99 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 98,4 % mot median 33,5 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −14,0 % (median 2,6 %).
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Arsgentarii AS hadde en driftsmargin på −14,0 % og en egenkapitalandel på 98,4 % i 2025, og er nr. 930 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 360 % og driftsmarginen steg fra −44,4 % til −14,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 41 MNOK og 242 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 242 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 41 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −14,0 % (median 2,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 567,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 53 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 99 | vekt 25 % |
| Likviditet | 99 | vekt 15 % |
| Vekst | 96 | vekt 15 % |
| Konsistens | 59 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Arsgentarii AS?
Driftsmarginen var −14,0 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 67,7 %.
Hvor solid er Arsgentarii AS?
Egenkapitalandelen var 98,4 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,02 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Arsgentarii AS?
Likviditetsgrad 1 var 58,24 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Arsgentarii AS i Handel?
Arsgentarii AS er nr. 930 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 498 av 11 287. Omsetningen endret seg 360,3 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 976943295
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (47.690)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. oktober 1996 30 år i drift
- Aksjekapital
- 1,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Henrik Ibsens gate 48, 0255 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 79 | |
| Rang | – | – | 930 | |
| Driftsmargin | −28 630,8 % | −44,4 % | −14,0 % | |
| Totalrentabilitet | 1,2 % | 92,7 % | 67,7 % | |
| Egenkapitalandel | 77,5 % | 93,9 % | 98,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,81 | 14,17 | 58,24 | |
| Omsetningsvekst | – | 14 318,1 % | 360,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK | 2,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,9 MNOK | −0,2 MNOK | −0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 13,9 MNOK | 24,3 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 13,9 MNOK | 24,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 5,0 MNOK | 3,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 12,6 MNOK | 20,4 MNOK | 41,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,7 MNOK | 17,6 MNOK | 38,5 MNOK |
| Egenkapital | 9,7 MNOK | 19,1 MNOK | 40,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,8 MNOK | 16,2 MNOK | 37,7 MNOK |
| Sum gjeld | 2,8 MNOK | 1,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,4 MNOK | 1,2 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 7159301.
Videre
Lignende selskaper
- KOLBOTN UR & Gull AS indeks 79, nr. 929 · sammenlign
- Handarbeidsstua AS indeks 79, nr. 931 · sammenlign
- AS HANS OFSTAD EFTERFØLGER indeks 79, nr. 932 · sammenlign
- Orc Energy AS indeks 79, nr. 934 · sammenlign
- Columbi AS indeks 79, nr. 935 · sammenlign