Enviropac AS
Score · regnskapsår 2023
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 879 av 3 281 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 146 av 21 088 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 46 og soliditet 29 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Enviropac AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 3 281 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 2,0 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 18,2 % (median 29,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 256 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 2,0 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 4,7 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 12,4 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 18,2 % | 29,5 % |
| Gjeldsgrad | 4,50 | 2,32 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,74 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | – | 5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 6,91 MNOK | 4,75 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Enviropac AS det bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 281 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Enviropac AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Enviropac AS hadde en driftsmargin på 2,0 % og en egenkapitalandel på 18,2 % i 2023, og er nr. 12 146 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 32 MNOK og 121 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 121 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 32 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 46 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 29 | vekt 25 % |
| Likviditet | 68 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 45 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Enviropac AS?
Driftsmarginen var 2,0 % i 2023, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,4 %.
Hvor solid er Enviropac AS?
Egenkapitalandelen var 18,2 % i 2023 (median 29,5 %). Gjeldsgraden var 4,50 (median 2,32).
Hvordan er likviditeten i Enviropac AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,74 i 2023 (median 1,39).
Hvordan står Enviropac AS i Handel?
Enviropac AS er nr. 12 146 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 879 av 3 281.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 16
- i 15 kunngjøringer (delkontrakter telles hver for seg)
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 3,5 MNOK
- 2 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
- Rammeavtaler
- 13
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 30. april 2026 | SAUDA KOMMUNE | Avfallsbeholdere husholdningsavfall, rammeavtale | 5,5 MNOK (rammeavtale) |
| 1. desember 2025 | Agder Renovasjon IKS | Leveranse av avfallsbeholdere Agder | 6,7 MNOK (rammeavtale) |
| 14. august 2025 | Nes kommune i Akershus | Beholdere til glass og metall - Esval miljøpark KF | 3,5 MNOK (2 delkontrakter) |
| 3. juli 2025 | Akershus kollektivterminaler | Rammeavtale – Avfallsbeholdere for Akershus Kollektivterminaler FKF | 0,1 MNOK (rammeavtale) |
| 1. juli 2025 | Renovasjonsselskapet for Drammensregionen IKS | Bunntømte containere RfD | 3,5 MNOK (rammeavtale) |
| 26. juni 2025 | Romerike Avfallsfordeling IKS | Kjøp av Bunntømte Overflatecontainere | 25,0 MNOK (rammeavtale) |
| 18. juni 2025 | Regionalt Innkjøp i Kongsvingerregionen | Kontraktstildeling: Forbruksutstyr og avfallsbeholdere for renovasjon til Solør Renovasjon IKS og Glåmdal Interkommunale Renovasjonsselskap IKS 2025-2029 | 40,0 MNOK (rammeavtale) |
| 21. mars 2025 | Sirkula IKS | Rammeavtale anskaffelse av avfallsløsninger - Renovasjonsselskapet Glør IKS | verdi ikke oppgitt |
| 19. mars 2025 | Bærum kommune | Beholdere for kildesortering - for innendørs og utendørs bruk | verdi ikke oppgitt |
| 17. februar 2025 | Bir AS | Kjøp av avfallsbeholdere i plast | 80,0 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 976714482
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.640)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 37 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 22. august 1996 30 år i drift
- Aksjekapital
- 0,56 MNOK
- Forretningsadresse
- Lienga 2, 1414 TROLLÅSEN (NORDRE FOLLO)
- Kommune
- Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.enviropac.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Christina Pedersen Chryssafi
- Styrets leder
- Per Bruno Robert Sjöqvist
- Varamedlem
- Christina Pedersen Chryssafi
- Revisor
- Forvis Mazars AS
- Regnskapsfører
- Enora AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 45 | 37 | 40 | |
| Rang | 12 146 | 16 083 | 15 688 | |
| Driftsmargin | 2,0 % | 4,7 % | 2,6 % | |
| Totalrentabilitet | 12,4 % | 6,9 % | 7,4 % | |
| Egenkapitalandel | 18,2 % | 11,1 % | 11,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,74 | 2,28 | 1,55 | |
| Omsetningsvekst | – | −7,9 % | 12,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 255,5 MNOK | 235,2 MNOK | 265,0 MNOK |
| Driftsresultat | 5,2 MNOK | 11,1 MNOK | 6,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 11,9 MNOK | 4,4 MNOK | 5,7 MNOK |
| Årsresultat | 12,1 MNOK | 3,4 MNOK | 4,4 MNOK |
| Finanskostnader | 10,0 MNOK | 7,9 MNOK | 8,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 176,8 MNOK | 177,1 MNOK | 189,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 101,5 MNOK | 103,5 MNOK | 114,1 MNOK |
| Egenkapital | 32,2 MNOK | 19,7 MNOK | 20,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 31,6 MNOK | 19,1 MNOK | 20,2 MNOK |
| Sum gjeld | 144,7 MNOK | 157,5 MNOK | 168,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 58,2 MNOK | 45,4 MNOK | 73,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 4912483.
Videre
Lignende selskaper
- Safeguard Medical Nordic AS indeks 45, nr. 12 151 · sammenlign
- Xl-Bygg Ryfylke AS indeks 45, nr. 12 153 · sammenlign
- ZO Skin Health Norway AS indeks 45, nr. 12 154 · sammenlign
- Kulstad Maskin AS indeks 45, nr. 12 164 · sammenlign
- Peisselskabet AS indeks 45, nr. 12 170 · sammenlign