Axflow Sandnes AS

Org.nr. 976713974 · Sandnes · Stiftet 1996 · 8 ansatte

Score · regnskapsår 2023

57av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 2 646 av 6 803 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 085 av 21 088 · Handel

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 13 og soliditet 93 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Axflow Sandnes AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 6 803 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −3,0 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 77,7 % (median 36,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter17 MNOK20 MNOK
Driftsmargin −3,0 % 3,2 % 12 %
Resultatmargin −2,6 % 2,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −4,2 % 9,3 % 15 %
Egenkapitalandel 77,7 % 36,1 % 93 %
Gjeldsgrad 0,29 1,55 93 %
Likviditetsgrad 1 4,42 1,71 91 %
Omsetningsvekst – 4,2 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt2,09 MNOK2,03 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 57 gjør Axflow Sandnes AS det bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 803 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Axflow Sandnes AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Axflow Sandnes AS hadde en driftsmargin på −3,0 % og en egenkapitalandel på 77,7 % i 2023, og er nr. 8 085 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 8 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,4 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,5 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 7,6 MNOK 1,0 8 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,6 % (median 2,9 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,0 % (median 3,2 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet13 vekt 30 %
Soliditet93 vekt 25 %
Likviditet91 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens52 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Axflow Sandnes AS?

Driftsmarginen var −3,0 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −4,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Axflow Sandnes AS?

Egenkapitalandelen var 77,7 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 0,29 (median 1,55).

Hvordan er likviditeten i Axflow Sandnes AS?

Likviditetsgrad 1 var 4,42 i 2023 (median 1,71).

Hvordan står Axflow Sandnes AS i Handel?

Axflow Sandnes AS er nr. 8 085 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 646 av 6 803.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
1
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
Rammeavtaler
1
Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
20. mai 2026 Forsvarsbygg Service og reparasjon av pumper i region Vest 10,0 MNOK (rammeavtale) 50500000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
976713974
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.630)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
8 registrert 10. juli 2026
Stiftet
20. august 1996 30 år i drift
Aksjekapital
0,62 MNOK
Forretningsadresse
Kobberveien 2, 4313 SANDNES
Kommune
Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.axflow.com/nb-no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks574347
Rang8 08514 11313 055
Driftsmargin−3,0 %−22,2 %−11,1 %
Totalrentabilitet−4,2 %−33,5 %−24,0 %
Egenkapitalandel77,7 %75,4 %62,3 %
Likviditetsgrad 14,423,942,60
Omsetningsvekst–−6,6 %67,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter16,7 MNOK15,6 MNOK26,1 MNOK
Driftsresultat−0,5 MNOK−3,5 MNOK−2,9 MNOK
Resultat før skatt−0,4 MNOK−3,4 MNOK−3,0 MNOK
Årsresultat−0,4 MNOK−2,7 MNOK−2,4 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler9,8 MNOK10,2 MNOK12,1 MNOK
Omløpsmidler9,7 MNOK9,9 MNOK11,8 MNOK
Egenkapital7,6 MNOK7,7 MNOK7,6 MNOK
Opptjent egenkapital2,9 MNOK0,2 MNOK−2,1 MNOK
Sum gjeld2,2 MNOK2,5 MNOK4,6 MNOK
Kortsiktig gjeld2,2 MNOK2,5 MNOK4,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 4789563.

Lignende selskaper