Bama Industri AS
Score · regnskapsår 2025
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 167 av 312 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 327 av 2 392 · Industri
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 56 og soliditet 54 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Bama Industri AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 312 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,5 % (median 6,3 %) og egenkapitalandel 37,4 % (median 33,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 538 MNOK | 1 147 MNOK |
| Driftsmargin | 4,5 % | 6,3 % |
| Resultatmargin | 6,7 % | 6,5 % |
| Totalrentabilitet | 17,9 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 37,4 % | 33,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,67 | 1,94 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,83 | 1,31 |
| Omsetningsvekst | 7,6 % | 7,2 % |
| Omsetning per ansatt | 4,05 MNOK | 6,01 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Bama Industri AS det bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (312 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Bama Industri AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Bama Industri AS har score 48 for 2025, rang 1 327 av 2 392 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 56 mot sammenlignbare, driftsmargin 4,5 % mot median 6,3 %.
Svakest: Likviditet: persentil 10 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,83 mot median 1,31.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,83 (median 1,31).
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Bama Industri AS hadde en driftsmargin på 4,5 % og en egenkapitalandel på 37,4 % i 2025, og er nr. 1 327 av 2 392 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 43,0 % til 37,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 246 MNOK og 877 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 877 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 554 MNOK |
| P/B | 1,0 | 246 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,83 (median 1,31).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 56 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 54 | vekt 25 % |
| Likviditet | 10 | vekt 15 % |
| Vekst | 52 | vekt 15 % |
| Konsistens | 53 | vekt 15 % |
Varighet: 49 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bama Industri AS?
Driftsmarginen var 4,5 % i 2025, mot en median på 6,3 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 17,9 %.
Hvor solid er Bama Industri AS?
Egenkapitalandelen var 37,4 % i 2025 (median 33,3 %). Gjeldsgraden var 1,67 (median 1,94).
Hvordan er likviditeten i Bama Industri AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,83 i 2025 (median 1,31). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Bama Industri AS i Industri?
Bama Industri AS er nr. 1 327 av 2 392 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 167 av 312. Omsetningen endret seg 7,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 976565967
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (10.390)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 380 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. juni 1996 30 år i drift
- Aksjekapital
- 16,99 MNOK
- Forretningsadresse
- Joseph Kellers vei 22, 3408 TRANBY (LIER)
- Kommune
- Lier rang 7 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300M22TVM1H8EJI37 fornyes 13. januar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Bama Gruppen AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 50 | 48 | |
| Rang | 1 129 | 1 224 | 1 327 | |
| Driftsmargin | 2,5 % | 5,1 % | 4,5 % | |
| Totalrentabilitet | 11,2 % | 16,4 % | 17,9 % | |
| Egenkapitalandel | 49,4 % | 43,0 % | 37,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,71 | 0,81 | 0,83 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,3 % | 7,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 344,9 MNOK | 1 429,3 MNOK | 1 537,8 MNOK |
| Driftsresultat | 34,2 MNOK | 73,2 MNOK | 69,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 57,6 MNOK | 106,2 MNOK | 103,2 MNOK |
| Årsresultat | 45,0 MNOK | 90,5 MNOK | 87,7 MNOK |
| Finanskostnader | 9,2 MNOK | 6,1 MNOK | 14,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 596,5 MNOK | 684,9 MNOK | 657,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 213,5 MNOK | 312,6 MNOK | 331,6 MNOK |
| Egenkapital | 294,7 MNOK | 294,7 MNOK | 246,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 227,3 MNOK | 227,3 MNOK | 178,6 MNOK |
| Sum gjeld | 301,8 MNOK | 390,2 MNOK | 411,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 300,0 MNOK | 384,5 MNOK | 400,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7105045.
Videre
Lignende selskaper
- Tibnor AS indeks 48, nr. 1 309 · sammenlign
- Ineos Bamble AS indeks 48, nr. 1 311 · sammenlign
- Onesubsea Processing AS indeks 48, nr. 1 313 · sammenlign
- Ineos Rafnes AS indeks 47, nr. 1 340 · sammenlign
- Bergene Holm AS indeks 47, nr. 1 344 · sammenlign