Flekkerøy VVS AS
Score · regnskapsår 2025
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 3 171 av 5 554 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 318 av 20 335 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 86 og soliditet 10 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Flekkerøy VVS AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 554 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,4 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 7,2 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 10,4 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 10,2 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 36,2 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 7,2 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 12,82 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,98 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | 9,7 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 2,00 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Flekkerøy VVS AS det bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 554 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Flekkerøy VVS AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Flekkerøy VVS AS har score 48 for 2025, rang 11 318 av 20 335 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 86 mot sammenlignbare, driftsmargin 10,4 % mot median 4,5 %.
Svakest: Soliditet: persentil 10 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 7,2 % mot median 34,1 %. Likviditet: persentil 15 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,98 mot median 1,48.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 7,2 % (median 34,1 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,98 (median 1,48).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Flekkerøy VVS AS hadde en driftsmargin på 10,4 % og en egenkapitalandel på 7,2 % i 2025, og er nr. 11 318 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 12 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 11 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 12 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 7,2 % (median 34,1 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,98 (median 1,48).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 86 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 10 | vekt 25 % |
| Likviditet | 15 | vekt 15 % |
| Vekst | 56 | vekt 15 % |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Varighet: 41 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Flekkerøy VVS AS?
Driftsmarginen var 10,4 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 36,2 %.
Hvor solid er Flekkerøy VVS AS?
Egenkapitalandelen var 7,2 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 12,82 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Flekkerøy VVS AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,98 i 2025 (median 1,48). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Flekkerøy VVS AS i Bygg og anlegg?
Flekkerøy VVS AS er nr. 11 318 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 171 av 5 554. Omsetningen endret seg 9,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 976203631
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 7 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 2. januar 1996 30 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Østerøya 17, 4625 FLEKKERØY (KRISTIANSAND)
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 37 | 37 | 48 | |
| Rang | 12 750 | 14 077 | 11 318 | |
| Driftsmargin | 12,0 % | 8,8 % | 10,4 % | |
| Totalrentabilitet | 40,3 % | 27,2 % | 36,2 % | |
| Egenkapitalandel | 4,1 % | 4,3 % | 7,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,85 | 0,90 | 0,98 | |
| Omsetningsvekst | – | −6,5 % | 9,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,7 MNOK | 12,8 MNOK | 14,0 MNOK |
| Driftsresultat | 1,6 MNOK | 1,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,6 MNOK | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK |
| Årsresultat | 1,3 MNOK | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,1 MNOK | 4,3 MNOK | 4,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,3 MNOK | 3,1 MNOK | 3,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 3,9 MNOK | 4,1 MNOK | 3,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,9 MNOK | 3,4 MNOK | 3,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6381197.
Videre
Lignende selskaper
- Elektriker'n Sauherad AS indeks 48, nr. 11 311 · sammenlign
- Gulv og Sparkel AS indeks 48, nr. 11 314 · sammenlign
- Rosengren Bygg AS indeks 48, nr. 11 323 · sammenlign
- MOSS FLIS & Betong AS indeks 48, nr. 11 324 · sammenlign
- Bjelland Elektro AS indeks 48, nr. 11 325 · sammenlign