Stacap AS

Org.nr. 974676966 · Sandnes · Stiftet 1995 · 12 ansatte

Score · regnskapsår 2023

68av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 592 av 6 803 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 881 av 21 088 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 76 og soliditet 64 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Stacap AS ligger 18 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 6 803 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 10,3 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 49,5 % (median 36,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter23 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 10,3 % 3,2 % 84 %
Resultatmargin 10,1 % 2,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 16,4 % 9,3 % 69 %
Egenkapitalandel 49,5 % 36,1 % 66 %
Gjeldsgrad 1,02 1,55 63 %
Likviditetsgrad 1 1,75 1,71 52 %
Omsetningsvekst – 4,2 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt1,95 MNOK2,03 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 68 gjør Stacap AS det bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 803 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Stacap AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Stacap AS hadde en driftsmargin på 10,3 % og en egenkapitalandel på 49,5 % i 2023, og er nr. 4 881 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 7 MNOK og 27 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,9 MNOK 10,0 19 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 2,4 MNOK
minus netto gjeld −8,1 MNOK
8,0 27 MNOK
P/B Egenkapital: 7,3 MNOK 1,0 7 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,8 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet76 vekt 30 %
Soliditet64 vekt 25 %
Likviditet52 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens73 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Stacap AS?

Driftsmarginen var 10,3 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,4 %.

Hvor solid er Stacap AS?

Egenkapitalandelen var 49,5 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 1,02 (median 1,55).

Hvordan er likviditeten i Stacap AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,75 i 2023 (median 1,71).

Hvordan står Stacap AS i Handel?

Stacap AS er nr. 4 881 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 592 av 6 803.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
974676966
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.510)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
12 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
6. juli 1995 31 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Lura, Gamle Stokkavei 1, 4313 SANDNES
Kommune
Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks684747
Rang4 88112 37013 076
Driftsmargin10,3 %8,5 %11,0 %
Totalrentabilitet16,4 %13,7 %15,5 %
Egenkapitalandel49,5 %31,7 %27,0 %
Likviditetsgrad 11,750,870,92
Omsetningsvekst–3,8 %2,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter23,4 MNOK24,3 MNOK24,9 MNOK
Driftsresultat2,4 MNOK2,1 MNOK2,7 MNOK
Resultat før skatt2,4 MNOK2,2 MNOK2,9 MNOK
Årsresultat1,9 MNOK1,7 MNOK2,2 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler14,8 MNOK15,9 MNOK18,7 MNOK
Omløpsmidler13,1 MNOK9,4 MNOK11,7 MNOK
Egenkapital7,3 MNOK5,0 MNOK5,1 MNOK
Opptjent egenkapital7,2 MNOK4,9 MNOK5,0 MNOK
Sum gjeld7,5 MNOK10,8 MNOK13,7 MNOK
Kortsiktig gjeld7,5 MNOK10,8 MNOK12,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5209315.