E Halvorsens Elektro AS
Score · regnskapsår 2025
42av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 3 719 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 236 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 48 og soliditet 38 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
E Halvorsens Elektro AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,8 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 28,2 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 3,8 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 3,5 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 11,3 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 28,2 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,55 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,41 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | 0,9 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,26 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 42 gjør E Halvorsens Elektro AS det bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- E Halvorsens Elektro AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
E Halvorsens Elektro AS har score 42 for 2025, rang 13 236 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 48 mot sammenlignbare, driftsmargin 3,8 % mot median 4,5 %.
Svakest: Konsistens: persentil 37 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 38 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 28,2 % mot median 34,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
E Halvorsens Elektro AS hadde en driftsmargin på 3,8 % og en egenkapitalandel på 28,2 % i 2025, og er nr. 13 236 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −6,7 % til 3,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 9 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 48 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 38 | vekt 25 % |
| Likviditet | 45 | vekt 15 % |
| Vekst | 41 | vekt 15 % |
| Konsistens | 37 | vekt 15 % |
Varighet: 34 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er E Halvorsens Elektro AS?
Driftsmarginen var 3,8 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,3 %.
Hvor solid er E Halvorsens Elektro AS?
Egenkapitalandelen var 28,2 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 2,55 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i E Halvorsens Elektro AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,41 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står E Halvorsens Elektro AS i Bygg og anlegg?
E Halvorsens Elektro AS er nr. 13 236 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 719 av 5 557. Omsetningen endret seg 0,9 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 5. mai 2023 | Alta kommune | Elektrotjenester | 8,3 MNOK |
| 5. mai 2023 | Alta kommune | Elektrotjenester | 8,3 MNOK |
| 25. januar 2019 | Alta kommune | Rammeavtale elektrotjenester | 8,0 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 974476312
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 20 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 2. januar 1995 31 år i drift
- Aksjekapital
- 0,13 MNOK
- Forretningsadresse
- Komsaveien 2, 9511 ALTA
- Kommune
- Alta rang 5–23 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- ehalvorsenelektro.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 40 | 20 | 42 | |
| Rang | 12 005 | 17 581 | 13 236 | |
| Driftsmargin | 0,8 % | −6,7 % | 3,8 % | |
| Totalrentabilitet | 3,1 % | −22,8 % | 11,3 % | |
| Egenkapitalandel | 31,3 % | 23,0 % | 28,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,46 | 1,28 | 1,41 | |
| Omsetningsvekst | – | −21,8 % | 0,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 32,0 MNOK | 25,0 MNOK | 25,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | −1,7 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −1,7 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −1,7 MNOK | 0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,4 MNOK | 6,9 MNOK | 8,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,9 MNOK | 6,3 MNOK | 7,8 MNOK |
| Egenkapital | 3,3 MNOK | 1,6 MNOK | 2,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,1 MNOK | 1,5 MNOK | 2,3 MNOK |
| Sum gjeld | 7,2 MNOK | 5,3 MNOK | 6,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,8 MNOK | 4,9 MNOK | 5,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 7101119.
Videre
Lignende selskaper
- Helland Rør AS indeks 42, nr. 13 228 · sammenlign
- Sasso AS indeks 42, nr. 13 232 · sammenlign
- Karlssons Grave og Vedlikehold AS indeks 42, nr. 13 237 · sammenlign
- Krag Bygg AS indeks 42, nr. 13 239 · sammenlign
- Elsell Nord AS indeks 42, nr. 13 240 · sammenlign