Lyngson Group AS
Score · regnskapsår 2025
66av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 158 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 401 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 89 og soliditet 89 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Lyngson Group AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 94,6 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 80,3 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 94,6 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 456,1 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 20,0 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 80,3 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,24 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,96 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | −37,5 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 66 gjør Lyngson Group AS det bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Lyngson Group AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Lyngson Group AS har score 66 for 2025, rang 4 401 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 89 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 80,3 % mot median 33,5 %. Lønnsomhet: persentil 89 mot sammenlignbare, driftsmargin 94,6 % mot median 2,6 %.
Svakest: Vekst: persentil 6 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −37,5 % mot median 4,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Lyngson Group AS hadde en driftsmargin på 94,6 % og en egenkapitalandel på 80,3 % i 2025, og er nr. 4 401 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 73,2 % til 94,6 % og omsetningen falt med 38 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 91 MNOK og 216 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 216 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | mangler tall |
| P/B | 1,0 | 91 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 89 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 89 | vekt 25 % |
| Likviditet | 56 | vekt 15 % |
| Vekst | 6 | vekt 15 % |
| Konsistens | 56 | vekt 15 % |
Varighet: 82 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Lyngson Group AS?
Driftsmarginen var 94,6 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,0 %.
Hvor solid er Lyngson Group AS?
Egenkapitalandelen var 80,3 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,24 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Lyngson Group AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,96 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Lyngson Group AS i Handel?
Lyngson Group AS er nr. 4 401 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 158 av 11 289. Omsetningen endret seg −37,5 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 971219823
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (46.840)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 14. november 1994 31 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Lyngson AS, John Strandruds vei 16, 1360 FORNEBU (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 98 | 82 | 66 | |
| Rang | 10 | 667 | 4 401 | |
| Driftsmargin | 78,6 % | 73,2 % | 94,6 % | |
| Totalrentabilitet | 68,0 % | 65,0 % | 20,0 % | |
| Egenkapitalandel | 93,0 % | 96,5 % | 80,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,12 | 7,09 | 1,96 | |
| Omsetningsvekst | – | −20,0 % | −37,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,0 MNOK | 8,0 MNOK | 5,0 MNOK |
| Driftsresultat | 7,9 MNOK | 5,9 MNOK | 4,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 66,7 MNOK | 59,8 MNOK | 22,8 MNOK |
| Årsresultat | 64,8 MNOK | 58,5 MNOK | 21,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 98,3 MNOK | 93,0 MNOK | 113,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 28,3 MNOK | 23,0 MNOK | 43,8 MNOK |
| Egenkapital | 91,5 MNOK | 89,7 MNOK | 91,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 85,9 MNOK | 84,2 MNOK | 85,8 MNOK |
| Sum gjeld | 6,9 MNOK | 3,2 MNOK | 22,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,9 MNOK | 3,2 MNOK | 22,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 7021122.
Videre
Lignende selskaper
- YX Lier AS indeks 67, nr. 4 397 · sammenlign
- Fmp Products AS indeks 67, nr. 4 398 · sammenlign
- Inclino AS indeks 66, nr. 4 399 · sammenlign
- Senter Woman AS indeks 66, nr. 4 402 · sammenlign
- New Business AS indeks 66, nr. 4 403 · sammenlign