Clampon AS
Score · regnskapsår 2025
73av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 79 av 775 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 245 av 2 392 · Industri
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 91 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Clampon AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 775 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 11,9 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 69,4 % (median 37,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 228 MNOK | 164 MNOK |
| Driftsmargin | 11,9 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 11,0 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 16,3 % | 9,6 % |
| Egenkapitalandel | 69,4 % | 37,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,44 | 1,56 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,88 | 1,51 |
| Omsetningsvekst | −2,5 % | 6,9 % |
| Omsetning per ansatt | 2,07 MNOK | 2,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 73 gjør Clampon AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (775 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Clampon AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Clampon AS har score 73 for 2025, rang 245 av 2 392 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 91 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 69,4 % mot median 37,9 %. Likviditet: persentil 89 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,88 mot median 1,51.
Svakest: Vekst: persentil 26 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −2,5 % mot median 6,9 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Clampon AS hadde en driftsmargin på 11,9 % og en egenkapitalandel på 69,4 % i 2025, og er nr. 245 av 2 392 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 24,6 % til 11,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 155 MNOK og 212 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 196 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 212 MNOK |
| P/B | 1,0 | 155 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 11,9 % (median 4,6 %); Egenkapitalandel 69,4 % (median 37,9 %); Likviditetsgrad 1 2,88 (median 1,51).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 16,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 77 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 91 | vekt 25 % |
| Likviditet | 89 | vekt 15 % |
| Vekst | 26 | vekt 15 % |
| Konsistens | 64 | vekt 15 % |
Varighet: 83 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Clampon AS?
Driftsmarginen var 11,9 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,3 %.
Hvor solid er Clampon AS?
Egenkapitalandelen var 69,4 % i 2025 (median 37,9 %). Gjeldsgraden var 0,44 (median 1,56).
Hvordan er likviditeten i Clampon AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,88 i 2025 (median 1,51).
Hvordan står Clampon AS i Industri?
Clampon AS er nr. 245 av 2 392 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 79 av 775. Omsetningen endret seg −2,5 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 966556145
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Industri (26.510)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 110 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 4. mai 1993 33 år i drift
- Aksjekapital
- 7,29 MNOK
- Forretningsadresse
- Vågsgaten 10, 5160 LAKSEVÅG (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.clampon.com
- LEI
- 5493002QSSQ0R6DLYV24 fornyes 9. januar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 88 | 88 | 73 | |
| Rang | 61 | 15 | 245 | |
| Driftsmargin | 21,0 % | 24,6 % | 11,9 % | |
| Totalrentabilitet | 30,4 % | 31,4 % | 16,3 % | |
| Egenkapitalandel | 61,8 % | 74,0 % | 69,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,41 | 3,79 | 2,88 | |
| Omsetningsvekst | – | 9,9 % | −2,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 212,7 MNOK | 233,7 MNOK | 227,9 MNOK |
| Driftsresultat | 44,6 MNOK | 57,6 MNOK | 27,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 47,6 MNOK | 61,2 MNOK | 25,1 MNOK |
| Årsresultat | 37,5 MNOK | 47,8 MNOK | 19,6 MNOK |
| Finanskostnader | 2,9 MNOK | 2,6 MNOK | 11,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 166,1 MNOK | 203,2 MNOK | 223,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 136,3 MNOK | 154,8 MNOK | 157,1 MNOK |
| Egenkapital | 102,6 MNOK | 150,4 MNOK | 155,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 89,3 MNOK | 137,1 MNOK | 141,7 MNOK |
| Sum gjeld | 63,5 MNOK | 52,7 MNOK | 68,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 56,5 MNOK | 40,8 MNOK | 54,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6451167.
Videre
Lignende selskaper
- Norske Backer AS indeks 73, nr. 239 · sammenlign
- Measurement Solutions Norway AS indeks 73, nr. 242 · sammenlign
- Ildfast AS indeks 73, nr. 249 · sammenlign
- A/S Nesseplast indeks 72, nr. 253 · sammenlign
- Fjøssystemer AS indeks 72, nr. 254 · sammenlign