Hersleth Entreprenør AS
Score · regnskapsår 2024
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 43 av 147 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 128 av 19 401 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 53 og soliditet 53 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Hersleth Entreprenør AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024.
Medianscore 48 blant 147 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024: driftsmargin 4,3 % (median 4,1 %) og egenkapitalandel 24,4 % (median 23,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 524 MNOK | 886 MNOK |
| Driftsmargin | 4,3 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | 4,8 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | 11,5 % | 10,6 % |
| Egenkapitalandel | 24,4 % | 23,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,09 | 3,19 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,36 | 1,23 |
| Omsetningsvekst | 15,9 % | 6,8 % |
| Omsetning per ansatt | 6,09 MNOK | 4,86 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør Hersleth Entreprenør AS det bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (147 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Hersleth Entreprenør AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Hva tallene sier
Hersleth Entreprenør AS hadde en driftsmargin på 4,3 % og en egenkapitalandel på 24,4 % i 2024, og er nr. 6 128 av 19 401 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 16 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 57 MNOK og 204 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 204 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 135 MNOK |
| P/B | 1,0 | 57 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 53 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 53 | vekt 25 % |
| Likviditet | 73 | vekt 15 % |
| Vekst | 70 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 48 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hersleth Entreprenør AS?
Driftsmarginen var 4,3 % i 2024, mot en median på 4,1 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,5 %.
Hvor solid er Hersleth Entreprenør AS?
Egenkapitalandelen var 24,4 % i 2024 (median 23,8 %). Gjeldsgraden var 3,09 (median 3,19).
Hvordan er likviditeten i Hersleth Entreprenør AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,36 i 2024 (median 1,23).
Hvordan står Hersleth Entreprenør AS i Bygg og anlegg?
Hersleth Entreprenør AS er nr. 6 128 av 19 401 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 43 av 147. Omsetningen endret seg 15,9 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 14. desember 2017 | Moss Kommunale Eiendomsselskap KF | Oppgradering Parkteatret og Samfunnshuset til regionalt kulturhus | 80,5 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 964602360
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 86 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 7. juli 1992 34 år i drift
- Aksjekapital
- 1,28 MNOK
- Forretningsadresse
- Hobølveien 4, 1550 HØLEN (VESTBY)
- Kommune
- Vestby rang 4 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 36 | 60 | 51 | |
| Rang | 13 014 | 6 128 | 9 971 | |
| Driftsmargin | 2,9 % | 4,3 % | 3,5 % | |
| Totalrentabilitet | 6,8 % | 11,5 % | 9,4 % | |
| Egenkapitalandel | 22,1 % | 24,4 % | 21,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,29 | 1,36 | 1,24 | |
| Omsetningsvekst | – | 15,9 % | 16,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 452,0 MNOK | 523,8 MNOK | 608,8 MNOK |
| Driftsresultat | 13,2 MNOK | 22,3 MNOK | 21,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 14,7 MNOK | 25,1 MNOK | 24,9 MNOK |
| Årsresultat | 12,2 MNOK | 20,4 MNOK | 20,0 MNOK |
| Finanskostnader | 1,6 MNOK | 1,5 MNOK | 1,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 241,6 MNOK | 232,3 MNOK | 284,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 173,0 MNOK | 158,2 MNOK | 198,9 MNOK |
| Egenkapital | 53,4 MNOK | 56,7 MNOK | 59,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 43,5 MNOK | 46,9 MNOK | 57,4 MNOK |
| Sum gjeld | 188,3 MNOK | 175,6 MNOK | 224,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 133,9 MNOK | 116,5 MNOK | 160,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6118083.
Videre
Lignende selskaper
- Co2oltec Commercial Refrigeration Norway AS indeks 61, nr. 5 833 · sammenlign
- Kjeldaas AS indeks 60, nr. 5 976 · sammenlign
- Aeron AS indeks 60, nr. 6 074 · sammenlign
- Metrostav Norge AS indeks 59, nr. 6 362 · sammenlign
- Consto Anlegg Øst AS indeks 59, nr. 6 377 · sammenlign