Hanor AS
Score · regnskapsår 2025
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 7 567 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 149 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 29 og soliditet 54 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Hanor AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −0,3 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 40,2 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −0,3 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | −0,3 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −0,8 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 40,2 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,48 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,45 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 9,8 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 0,42 MNOK | 0,88 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Hanor AS det bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Hanor AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hanor AS har score 45 for 2025, rang 12 149 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 55 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 9,8 % mot median 6,1 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 29 mot sammenlignbare, driftsmargin −0,3 % mot median 3,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −0,3 % (median 3,0 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Hanor AS hadde en driftsmargin på −0,3 % og en egenkapitalandel på 40,2 % i 2025, og er nr. 12 149 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,3 % (median 3,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 29 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 54 | vekt 25 % |
| Likviditet | 51 | vekt 15 % |
| Vekst | 55 | vekt 15 % |
| Konsistens | 49 | vekt 15 % |
Varighet: 45 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hanor AS?
Driftsmarginen var −0,3 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Hanor AS?
Egenkapitalandelen var 40,2 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 1,48 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Hanor AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,45 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Hanor AS i Bygg og anlegg?
Hanor AS er nr. 12 149 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 567 av 12 873. Omsetningen endret seg 9,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 964330468
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 10. september 2023
- Stiftet
- 1. mai 1992 34 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Morteveien 28, 4083 HUNDVÅG (STAVANGER)
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 27. desember 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.alarmbutikken.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 39 | 45 | |
| Rang | 9 296 | 13 568 | 12 149 | |
| Driftsmargin | 7,1 % | −1,4 % | −0,3 % | |
| Totalrentabilitet | 13,8 % | −2,5 % | −0,8 % | |
| Egenkapitalandel | 35,7 % | 38,7 % | 40,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 1,27 | 1,45 | |
| Omsetningsvekst | – | −7,8 % | 9,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,5 MNOK | 2,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,3 MNOK | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6442409.
Videre
Lignende selskaper
- Tømrar Åsmund Lekve AS indeks 45, nr. 12 146 · sammenlign
- Steinteknikk AS indeks 45, nr. 12 148 · sammenlign
- Hagen Bygg og Takst AS indeks 45, nr. 12 150 · sammenlign
- Ab5 Bygg AS indeks 45, nr. 12 151 · sammenlign
- NITTEDAL BYGG & Eiendom AS indeks 45, nr. 12 152 · sammenlign