Oves Rammeverksted og Helsekost AS
Score · regnskapsår 2025
17av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 10 450 av 11 281 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 21 563 av 22 940 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 14 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Oves Rammeverksted og Helsekost AS ligger 33 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 278 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −6,2 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel −28,0 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −6,2 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −6,2 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | −23,7 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandel | −28,0 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,78 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 3,5 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 17 gjør Oves Rammeverksted og Helsekost AS det bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 281 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Oves Rammeverksted og Helsekost AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oves Rammeverksted og Helsekost AS har score 17 for 2025, rang 21 563 av 22 940 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 49 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 3,5 % mot median 4,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −28,0 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 14 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,78 mot median 1,74.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −28,0 % (median 33,5 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,78 (median 1,74).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −6,2 % (median 2,1 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Oves Rammeverksted og Helsekost AS hadde en driftsmargin på −6,2 % og en egenkapitalandel på −28,0 % i 2025, og er nr. 21 563 av 22 940 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra −3,9 % til −28,0 % og driftsmarginen falt fra −1,7 % til −6,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,2 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 16,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,2 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −28,0 % (median 33,5 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,78 (median 1,74).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −6,2 % (median 2,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −6,2 % (median 2,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 14 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 14 | vekt 15 % |
| Vekst | 49 | vekt 15 % |
| Konsistens | 22 | vekt 15 % |
Varighet: 17 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Oves Rammeverksted og Helsekost AS?
Driftsmarginen var −6,2 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −23,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Oves Rammeverksted og Helsekost AS?
Egenkapitalandelen var −28,0 % i 2025 (median 33,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Oves Rammeverksted og Helsekost AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,78 i 2025 (median 1,74). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Oves Rammeverksted og Helsekost AS i Handel?
Oves Rammeverksted og Helsekost AS er nr. 21 563 av 22 940 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 10 450 av 11 281. Omsetningen endret seg 3,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 963299028
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.270)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 22. januar 1992 34 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Hegsbroveien 78, 3403 LIER
- Kommune
- Lier rang 7 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 12. desember 2012
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 12 | 21 | 17 | |
| Rang | 19 601 | 19 963 | 21 563 | |
| Driftsmargin | −10,6 % | −1,7 % | −6,2 % | |
| Totalrentabilitet | −33,7 % | −5,7 % | −23,7 % | |
| Egenkapitalandel | 1,8 % | −3,9 % | −28,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,02 | 0,96 | 0,78 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,5 % | 3,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6947430.
Videre
Lignende selskaper
- Bil 1 AS indeks 17, nr. 21 557 · sammenlign
- Svane Kjøkkenet Drammen AS indeks 17, nr. 21 559 · sammenlign
- Meran Oslo AS indeks 17, nr. 21 560 · sammenlign
- Bekkestua Specsavers AS indeks 17, nr. 21 561 · sammenlign
- Sparbu Bilservice AS indeks 17, nr. 21 568 · sammenlign