Permakem AS
Score · regnskapsår 2024
57av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 329 av 3 519 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 401 av 22 237 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 92 og soliditet 45 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Permakem AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 3 519 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 10,0 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 27,7 % (median 30,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 273 MNOK | 92 MNOK |
| Driftsmargin | 10,0 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 11,3 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 47,6 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 27,7 % | 30,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,61 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,20 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | −4,4 % | 5,1 % |
| Omsetning per ansatt | 14,38 MNOK | 4,92 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 57 gjør Permakem AS det bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 519 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Permakem AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Permakem AS hadde en driftsmargin på 10,0 % og en egenkapitalandel på 27,7 % i 2024, og er nr. 8 401 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 15,3 % til 10,0 % og egenkapitalandelen steg fra 20,6 % til 27,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 21 MNOK og 247 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 247 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 219 MNOK |
| P/B | 1,0 | 21 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 8,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 92 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 45 | vekt 25 % |
| Likviditet | 33 | vekt 15 % |
| Vekst | 22 | vekt 15 % |
| Konsistens | 63 | vekt 15 % |
Varighet: 56 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Permakem AS?
Driftsmarginen var 10,0 % i 2024, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 47,6 %.
Hvor solid er Permakem AS?
Egenkapitalandelen var 27,7 % i 2024 (median 30,2 %). Gjeldsgraden var 2,61 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Permakem AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,20 i 2024 (median 1,40).
Hvordan står Permakem AS i Handel?
Permakem AS er nr. 8 401 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 329 av 3 519. Omsetningen endret seg −4,4 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 2
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 2
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 963279396
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.850)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 19 registrert 10. oktober 2025
- Stiftet
- 5. februar 1992 34 år i drift
- Aksjekapital
- 3,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Brobekkveien 84, 0582 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- permakem.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Rune Teigen
- Styrets leder
- Fredrik Marius Selvig
- Styremedlem
- Rune Teigen
- Varamedlem
- Erik Onarheim
- Varamedlem
- Jarle Strand
- Revisor
- Slm Revisjon AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 55 | 57 | 60 | |
| Rang | 8 848 | 8 401 | 6 937 | |
| Driftsmargin | 15,3 % | 10,0 % | 8,7 % | |
| Totalrentabilitet | 60,2 % | 47,6 % | 43,7 % | |
| Egenkapitalandel | 20,6 % | 27,7 % | 32,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,20 | 1,28 | |
| Omsetningsvekst | – | −4,4 % | 3,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 285,9 MNOK | 273,3 MNOK | 281,6 MNOK |
| Driftsresultat | 43,9 MNOK | 27,3 MNOK | 24,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 46,3 MNOK | 30,9 MNOK | 26,7 MNOK |
| Årsresultat | 36,6 MNOK | 24,7 MNOK | 21,4 MNOK |
| Finanskostnader | 5,6 MNOK | 4,8 MNOK | 5,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 86,3 MNOK | 75,0 MNOK | 72,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 76,2 MNOK | 64,9 MNOK | 62,9 MNOK |
| Egenkapital | 17,8 MNOK | 20,8 MNOK | 23,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 12,5 MNOK | 15,5 MNOK | 18,3 MNOK |
| Sum gjeld | 68,6 MNOK | 54,2 MNOK | 49,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 68,2 MNOK | 54,0 MNOK | 49,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5872095.
Videre
Lignende selskaper
- Tunga Bil AS indeks 57, nr. 8 392 · sammenlign
- Barents Marine AS indeks 57, nr. 8 399 · sammenlign
- Powermec AS indeks 57, nr. 8 406 · sammenlign
- Nordavind Mat AS indeks 57, nr. 8 410 · sammenlign
- Bilressurs AS indeks 57, nr. 8 415 · sammenlign