Malermester Hoff AS
Score · regnskapsår 2024
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 811 av 12 196 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 655 av 19 403 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 45 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Malermester Hoff AS ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 12 187 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 2,8 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 58,6 % (median 33,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 2,8 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 4,9 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 5,7 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 58,6 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,71 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,27 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | −37,6 % | 4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 0,54 MNOK | 0,84 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Malermester Hoff AS det bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 196 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Malermester Hoff AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Malermester Hoff AS hadde en driftsmargin på 2,8 % og en egenkapitalandel på 58,6 % i 2024, og er nr. 7 655 av 19 403 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 30,1 % til 2,8 % og omsetningen falt med 38 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 45 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 74 | vekt 25 % |
| Likviditet | 75 | vekt 15 % |
| Vekst | 8 | vekt 15 % |
| Konsistens | 76 | vekt 15 % |
Varighet: 66 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Malermester Hoff AS?
Driftsmarginen var 2,8 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,7 %.
Hvor solid er Malermester Hoff AS?
Egenkapitalandelen var 58,6 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 0,71 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i Malermester Hoff AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,27 i 2024 (median 1,42).
Hvordan står Malermester Hoff AS i Bygg og anlegg?
Malermester Hoff AS er nr. 7 655 av 19 403 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 811 av 12 196. Omsetningen endret seg −37,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 961739691
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.340)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 12. mai 2025
- Stiftet
- 17. september 1991 35 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Enevold Thømts gate 3, 1809 ASKIM (INDRE ØSTFOLD)
- Kommune
- Indre Østfold rang 8 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 7. april 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Lasse Hoff
- Styrets leder
- Lasse Hoff
- Regnskapsfører
- Askimconsult AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 76 | 56 | 62 | |
| Rang | 2 301 | 7 655 | 5 372 | |
| Driftsmargin | 30,1 % | 2,8 % | 0,8 % | |
| Totalrentabilitet | 39,1 % | 5,7 % | 3,3 % | |
| Egenkapitalandel | 50,4 % | 58,6 % | 78,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,91 | 2,27 | 4,40 | |
| Omsetningsvekst | – | −37,6 % | −9,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,2 MNOK | 3,2 MNOK | 2,9 MNOK |
| Driftsresultat | 1,6 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,6 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,1 MNOK | 2,9 MNOK | 2,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,9 MNOK | 2,7 MNOK | 2,1 MNOK |
| Egenkapital | 2,1 MNOK | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,0 MNOK | 1,6 MNOK | 1,7 MNOK |
| Sum gjeld | 2,1 MNOK | 1,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,0 MNOK | 1,2 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5561145.
Videre
Lignende selskaper
- Bergum AS indeks 56, nr. 7 652 · sammenlign
- Boligdrøm AS indeks 56, nr. 7 653 · sammenlign
- Klimatekk AS indeks 56, nr. 7 654 · sammenlign
- Dobosz Bygg AS indeks 56, nr. 7 656 · sammenlign
- Dandara Invest AS indeks 56, nr. 7 657 · sammenlign