Sunkost AS
Score · regnskapsår 2023
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 3 090 av 6 798 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 452 av 21 073 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 66 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Sunkost AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 6 798 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 24,0 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 50,5 % (median 36,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 24,0 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 73,2 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 11,8 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandel | 50,5 % | 36,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,98 | 1,55 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | – | 5,0 % |
| Omsetning per ansatt | 3,06 MNOK | 2,03 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør Sunkost AS det bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 798 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Sunkost AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Sunkost AS hadde en driftsmargin på 24,0 % og en egenkapitalandel på 50,5 % i 2023, og er nr. 9 452 av 21 073 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 62 MNOK og 153 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 153 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 62 MNOK |
| P/B | 1,0 | 85 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,82 (median 1,71).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 77 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 66 | vekt 25 % |
| Likviditet | 5 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 32 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sunkost AS?
Driftsmarginen var 24,0 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,8 %.
Hvor solid er Sunkost AS?
Egenkapitalandelen var 50,5 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 0,98 (median 1,55).
Hvordan er likviditeten i Sunkost AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,82 i 2023 (median 1,71). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Sunkost AS i Handel?
Sunkost AS er nr. 9 452 av 21 073 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 090 av 6 798.
Konsernregnskap · 2025
66 av 100
Rang 50 av 240 konsern i Morning-klasse Store i Handel. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 674 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- 46 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- 44 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 352 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 143 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2023) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,8 % | – |
| Totalrentabilitet | 13,7 % | – |
| Egenkapitalandel | 40,7 % | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,36 | – |
| Omsetningsvekst | 38,4 % | – |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 60 (163 av 464), 2024: 77 (18 av 275).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 959847789
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.380)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 7 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 16. januar 1991 35 år i drift
- Aksjekapital
- 32,21 MNOK
- Forretningsadresse
- Brynsveien 11, 0667 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.sunkost.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 53 | 73 | 74 | |
| Rang | 9 452 | 2 529 | 2 097 | |
| Driftsmargin | 24,0 % | 20,6 % | 22,9 % | |
| Totalrentabilitet | 11,8 % | 27,4 % | 16,0 % | |
| Egenkapitalandel | 50,5 % | 62,7 % | 68,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 1,48 | 1,49 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,3 % | 16,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21,4 MNOK | 22,8 MNOK | 26,6 MNOK |
| Driftsresultat | 5,1 MNOK | 4,7 MNOK | 6,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 15,7 MNOK | 50,3 MNOK | 34,3 MNOK |
| Årsresultat | 15,3 MNOK | 50,2 MNOK | 33,5 MNOK |
| Finanskostnader | 4,2 MNOK | 8,1 MNOK | 4,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 168,4 MNOK | 213,4 MNOK | 243,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 59,8 MNOK | 106,6 MNOK | 105,5 MNOK |
| Egenkapital | 85,0 MNOK | 133,9 MNOK | 167,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 21,4 MNOK | 70,3 MNOK | 103,8 MNOK |
| Sum gjeld | 83,5 MNOK | 79,6 MNOK | 76,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 72,8 MNOK | 71,9 MNOK | 70,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 4849689.
Videre
Lignende selskaper
- Guntor Plastic AS indeks 53, nr. 9 448 · sammenlign
- Nordic Furniture AS indeks 53, nr. 9 450 · sammenlign
- Hydraco AS indeks 53, nr. 9 453 · sammenlign
- Mc Partner Service og Utleie AS indeks 53, nr. 9 460 · sammenlign
- Falksenteret AS indeks 53, nr. 9 462 · sammenlign