Rognmo AS
Frivillig avvikling registrert 31. oktober 2026 i Enhetsregisteret. Konkurser
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: Konkurs eller under avvikling
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 12,3 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 15,3 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 14,4 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 33,1 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,03 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,39 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −9,8 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Rognmo AS hadde en egenkapitalandel på 33,1 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: konkurs eller under avvikling.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −40,7 % til 12,3 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Rognmo AS?
Driftsmarginen var 12,3 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,4 %.
Hvor solid er Rognmo AS?
Egenkapitalandelen var 33,1 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 2,03 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Rognmo AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,39 i 2025 (median 1,41).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 958478844
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (42.990)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. august 1990 36 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Furuveien 9, 3408 TRANBY (LIER)
- Kommune
- Lier rang 7 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 1. desember 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300OSJQVJKJVMCP58 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | −0,4 % | −40,7 % | 12,3 % | |
| Totalrentabilitet | 1,3 % | −38,6 % | 14,4 % | |
| Egenkapitalandel | 44,7 % | 20,1 % | 33,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,53 | 1,22 | 1,39 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,2 % | −9,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,1 MNOK | 2,2 MNOK | 2,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | −0,9 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −0,8 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | −0,8 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,8 MNOK | 2,0 MNOK | 2,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,4 MNOK | 2,0 MNOK | 2,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK | 1,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6459813.