Hafa Elektro AS
Score · regnskapsår 2025
49av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 985 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 654 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 78 og soliditet 27 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Hafa Elektro AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,1 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 21,2 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 39 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 9,1 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 9,3 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 27,0 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 21,2 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,72 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,22 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | −3,0 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,48 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 49 gjør Hafa Elektro AS det bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Hafa Elektro AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hafa Elektro AS har score 49 for 2025, rang 10 654 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 78 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,1 % mot median 4,5 %. Konsistens: persentil 60 mot sammenlignbare.
Svakest: Soliditet: persentil 27 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 21,2 % mot median 34,1 %. Likviditet: persentil 32 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,22 mot median 1,48.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Hafa Elektro AS hadde en driftsmargin på 9,1 % og en egenkapitalandel på 21,2 % i 2025, og er nr. 10 654 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 28 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 28 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 28 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 78 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 27 | vekt 25 % |
| Likviditet | 32 | vekt 15 % |
| Vekst | 34 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hafa Elektro AS?
Driftsmarginen var 9,1 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 27,0 %.
Hvor solid er Hafa Elektro AS?
Egenkapitalandelen var 21,2 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 3,72 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Hafa Elektro AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,22 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står Hafa Elektro AS i Bygg og anlegg?
Hafa Elektro AS er nr. 10 654 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 985 av 5 557. Omsetningen endret seg −3,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 958061838
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 26 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 1. mai 1990 36 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Øya 5, 3262 LARVIK
- Kommune
- Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 9845007C76C3D9AE4332 fornyes 1. desember 2026
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Henrik Dahl
- Styrets leder
- Ole Halvor Kolstad
- Styremedlem
- Marcus Virik
- Varamedlem
- Trym Berggren Bakken
- Revisor
- ERNST & Young AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 48 | 49 | |
| Rang | 8 635 | 10 722 | 10 654 | |
| Driftsmargin | 9,7 % | 8,9 % | 9,1 % | |
| Totalrentabilitet | 25,1 % | 26,6 % | 27,0 % | |
| Egenkapitalandel | 25,5 % | 19,9 % | 21,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,35 | 1,21 | 1,22 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,8 % | −3,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 38,3 MNOK | 39,8 MNOK | 38,6 MNOK |
| Driftsresultat | 3,7 MNOK | 3,6 MNOK | 3,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,8 MNOK | 3,7 MNOK | 3,6 MNOK |
| Årsresultat | 2,9 MNOK | 2,9 MNOK | 2,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 15,0 MNOK | 13,8 MNOK | 13,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 14,6 MNOK | 13,4 MNOK | 12,9 MNOK |
| Egenkapital | 3,8 MNOK | 2,8 MNOK | 2,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,6 MNOK | 2,6 MNOK | 2,6 MNOK |
| Sum gjeld | 11,1 MNOK | 11,1 MNOK | 10,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 10,9 MNOK | 11,1 MNOK | 10,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6591867.
Videre
Lignende selskaper
- Strømmen Maskin AS indeks 49, nr. 10 640 · sammenlign
- Lie Bygg AS indeks 49, nr. 10 643 · sammenlign
- Lundberg og Sæteråsen AS indeks 49, nr. 10 648 · sammenlign
- VN Utvikling AS indeks 49, nr. 10 658 · sammenlign
- Byggfirma Lintho og Skogli AS indeks 49, nr. 10 661 · sammenlign