Bussbygg AS

Org.nr. 957036813 · Molde · Stiftet 1990 · 120 ansatte

Score · regnskapsår 2025

38av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 567 av 775 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 753 av 2 392 · Industri

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 18 og soliditet 59 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Bussbygg AS ligger 13 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 775 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −1,1 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 43,0 % (median 37,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter234 MNOK164 MNOK
Driftsmargin −1,1 % 4,6 % 20 %
Resultatmargin −1,2 % 4,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −1,8 % 9,6 % 17 %
Egenkapitalandel 43,0 % 37,9 % 59 %
Gjeldsgrad 1,32 1,56 58 %
Likviditetsgrad 1 1,53 1,51 52 %
Omsetningsvekst −17,7 % 6,9 % 7 %
Omsetning per ansatt1,95 MNOK2,67 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 38 gjør Bussbygg AS det bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (775 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Bussbygg AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Bussbygg AS har score 38 for 2025, rang 1 753 av 2 392 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 62 mot sammenlignbare.

Svakest: Vekst: persentil 7 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −17,7 % mot median 6,9 %. Lønnsomhet: persentil 18 mot sammenlignbare, driftsmargin −1,1 % mot median 4,6 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Bussbygg AS hadde en driftsmargin på −1,1 % og en egenkapitalandel på 43,0 % i 2025, og er nr. 1 753 av 2 392 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og omsetningen falt med 18 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 34 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −2,1 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −2,5 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 33,7 MNOK 1,0 34 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,2 % (median 4,4 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −1,1 % (median 4,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet18 vekt 30 %
Soliditet59 vekt 25 %
Likviditet52 vekt 15 %
Vekst7 vekt 15 %
Konsistens62 vekt 15 %

Varighet: 41 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Bussbygg AS?

Driftsmarginen var −1,1 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −1,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Bussbygg AS?

Egenkapitalandelen var 43,0 % i 2025 (median 37,9 %). Gjeldsgraden var 1,32 (median 1,56).

Hvordan er likviditeten i Bussbygg AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,53 i 2025 (median 1,51).

Hvordan står Bussbygg AS i Industri?

Bussbygg AS er nr. 1 753 av 2 392 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 567 av 775. Omsetningen endret seg −17,7 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
957036813
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Industri (29.200)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
120 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
2. januar 1990 36 år i drift
Aksjekapital
15,50 MNOK
Forretningsadresse
Skålavegen 1002, 6456 SKÅLA (MOLDE)
Kommune
Molde rang 1–8 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
54930007KNDBPGGM3Q49 fornyes 6. oktober 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap ikke rapportert

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks305438
Rang1 8681 0321 753
Driftsmargin0,7 %2,2 %−1,1 %
Totalrentabilitet3,5 %8,5 %−1,8 %
Egenkapitalandel33,8 %42,3 %43,0 %
Likviditetsgrad 11,371,581,53
Omsetningsvekst–22,8 %−17,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter231,4 MNOK284,1 MNOK233,8 MNOK
Driftsresultat1,6 MNOK6,2 MNOK−2,5 MNOK
Resultat før skatt0,6 MNOK3,8 MNOK−2,8 MNOK
Årsresultat0,7 MNOK3,0 MNOK−2,1 MNOK
Finanskostnader2,8 MNOK3,4 MNOK1,4 MNOK
Sum eiendeler96,8 MNOK84,6 MNOK78,2 MNOK
Omløpsmidler84,6 MNOK73,6 MNOK66,0 MNOK
Egenkapital32,8 MNOK35,8 MNOK33,7 MNOK
Opptjent egenkapital−5,9 MNOK−2,9 MNOK–
Sum gjeld64,0 MNOK48,9 MNOK44,5 MNOK
Kortsiktig gjeld61,6 MNOK46,7 MNOK43,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6977382.

Lignende selskaper