Eidsnes Elektro AS
Score · regnskapsår 2024
41av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 3 701 av 5 345 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 161 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 13 og soliditet 55 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Eidsnes Elektro AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 5 345 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −2,1 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 39,3 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | −2,1 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | −2,6 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | −6,0 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 39,3 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,54 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,58 | 1,49 |
| Omsetningsvekst | 13,5 % | 4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,57 MNOK | 1,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 41 gjør Eidsnes Elektro AS det bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 345 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Eidsnes Elektro AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Eidsnes Elektro AS hadde en driftsmargin på −2,1 % og en egenkapitalandel på 39,3 % i 2024, og er nr. 13 161 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −9,7 % til −2,1 % og omsetningen økte med 13 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,6 % (median 4,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −2,1 % (median 4,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 13 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 55 | vekt 25 % |
| Likviditet | 56 | vekt 15 % |
| Vekst | 65 | vekt 15 % |
| Konsistens | 33 | vekt 15 % |
Varighet: 40 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eidsnes Elektro AS?
Driftsmarginen var −2,1 % i 2024, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −6,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Eidsnes Elektro AS?
Egenkapitalandelen var 39,3 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 1,54 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Eidsnes Elektro AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,58 i 2024 (median 1,49).
Hvordan står Eidsnes Elektro AS i Bygg og anlegg?
Eidsnes Elektro AS er nr. 13 161 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 701 av 5 345. Omsetningen endret seg 13,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 956510740
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 2. januar 1990 36 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Langrabben 56, 6013 ÅLESUND
- Kommune
- Ålesund rang 2–6 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.eidsnes-elektro.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 40 | 41 | 47 | |
| Rang | 11 969 | 13 161 | 11 439 | |
| Driftsmargin | −9,7 % | −2,1 % | 3,1 % | |
| Totalrentabilitet | −22,9 % | −6,0 % | 9,6 % | |
| Egenkapitalandel | 41,3 % | 39,3 % | 42,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,46 | 1,58 | 1,72 | |
| Omsetningsvekst | – | 13,5 % | −8,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15,2 MNOK | 17,2 MNOK | 15,8 MNOK |
| Driftsresultat | −1,5 MNOK | −0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,6 MNOK | −0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | −1,2 MNOK | −0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,4 MNOK | 5,9 MNOK | 5,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,5 MNOK | 5,0 MNOK | 5,2 MNOK |
| Egenkapital | 2,7 MNOK | 2,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,5 MNOK | 2,1 MNOK | 2,3 MNOK |
| Sum gjeld | 3,8 MNOK | 3,6 MNOK | 3,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,8 MNOK | 3,2 MNOK | 3,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5463497.
Videre
Lignende selskaper
- Datalec Precision Installations AS indeks 41, nr. 13 155 · sammenlign
- Murmester Erlend Knudtsen AS indeks 41, nr. 13 157 · sammenlign
- Nvg Rør AS indeks 41, nr. 13 159 · sammenlign
- Harald Steinsland AS indeks 41, nr. 13 162 · sammenlign
- Reiseter Installasjon AS indeks 41, nr. 13 166 · sammenlign