Kranringen AS
Score · regnskapsår 2023
43av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 258 av 421 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 948 av 1 595 · Transport og lagring
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 46 og soliditet 42 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Kranringen AS ligger 8 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 51 blant 421 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 4,7 % (median 3,6 %) og egenkapitalandel 22,7 % (median 26,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 146 MNOK | 108 MNOK |
| Driftsmargin | 4,7 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 1,0 % | 3,4 % |
| Totalrentabilitet | 4,7 % | 9,5 % |
| Egenkapitalandel | 22,7 % | 26,4 % |
| Gjeldsgrad | 3,40 | 2,66 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,20 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | – | 6,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,54 MNOK | 1,97 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 43 gjør Kranringen AS det bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (421 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Kranringen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Kranringen AS hadde en driftsmargin på 4,7 % og en egenkapitalandel på 22,7 % i 2023, og er nr. 948 av 1 595 rangerte selskaper i Transport og lagring.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 11 MNOK og 39 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 11 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 39 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 3,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 46 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 42 | vekt 25 % |
| Likviditet | 45 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 37 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kranringen AS?
Driftsmarginen var 4,7 % i 2023, mot en median på 3,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,7 %.
Hvor solid er Kranringen AS?
Egenkapitalandelen var 22,7 % i 2023 (median 26,4 %). Gjeldsgraden var 3,40 (median 2,66).
Hvordan er likviditeten i Kranringen AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,20 i 2023 (median 1,26).
Hvordan står Kranringen AS i Transport og lagring?
Kranringen AS er nr. 948 av 1 595 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 258 av 421.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 953069466
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Transport og lagring (49.410)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 95 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 1. september 1989 37 år i drift
- Aksjekapital
- 0,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Rødmyrlia 33, 3735 SKIEN
- Kommune
- Skien rang 9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 1. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 43 | 39 | 33 | |
| Rang | 948 | 1 153 | 1 333 | |
| Driftsmargin | 4,7 % | 3,5 % | −8,7 % | |
| Totalrentabilitet | 4,7 % | 2,7 % | −7,2 % | |
| Egenkapitalandel | 22,7 % | 20,0 % | 23,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,20 | 1,14 | 1,17 | |
| Omsetningsvekst | – | 10,5 % | 17,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 146,3 MNOK | 161,6 MNOK | 189,8 MNOK |
| Driftsresultat | 6,9 MNOK | 5,7 MNOK | −16,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,4 MNOK | −0,4 MNOK | −27,0 MNOK |
| Årsresultat | 1,1 MNOK | −0,3 MNOK | −21,1 MNOK |
| Finanskostnader | 6,6 MNOK | 6,9 MNOK | 10,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 172,4 MNOK | 239,2 MNOK | 228,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 61,0 MNOK | 55,5 MNOK | 65,8 MNOK |
| Egenkapital | 39,2 MNOK | 47,8 MNOK | 52,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 18,0 MNOK | 17,7 MNOK | – |
| Sum gjeld | 133,2 MNOK | 191,4 MNOK | 175,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 51,0 MNOK | 48,8 MNOK | 56,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 1. november 2026, regnskaps-id 5145899.
Videre
Lignende selskaper
- Airlift AS indeks 43, nr. 938 · sammenlign
- Nik Haugrønning AS indeks 43, nr. 939 · sammenlign
- Utengen Transport AS indeks 43, nr. 942 · sammenlign
- Galåen Transport AS indeks 43, nr. 949 · sammenlign
- S&J Transport AS indeks 43, nr. 951 · sammenlign