MAGNETEN JERN & Farve AS

Org.nr. 951925446 · Levanger · Stiftet 1989 · 7 ansatte

Score · regnskapsår 2025

28av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 9 262 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 19 353 av 22 952 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 24 og soliditet 31 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

MAGNETEN JERN & Farve AS ligger 22 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −2,6 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 20,3 % (median 33,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter9 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −2,6 % 2,6 % 26 %
Resultatmargin −4,2 % 2,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −7,3 % 6,1 % 23 %
Egenkapitalandel 20,3 % 33,5 % 38 %
Gjeldsgrad 3,93 1,25 23 %
Likviditetsgrad 1 1,08 1,74 25 %
Omsetningsvekst −7,7 % 4,0 % 24 %
Omsetning per ansatt1,25 MNOK0,76 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 28 gjør MAGNETEN JERN & Farve AS det bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • MAGNETEN JERN & Farve AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

MAGNETEN JERN & Farve AS har score 28 for 2025, rang 19 353 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 36 mot sammenlignbare.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 24 mot sammenlignbare, driftsmargin −2,6 % mot median 2,6 %. Vekst: persentil 24 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −7,7 % mot median 4,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

MAGNETEN JERN & Farve AS hadde en driftsmargin på −2,6 % og en egenkapitalandel på 20,3 % i 2025, og er nr. 19 353 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 27,0 % til 20,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,3 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,2 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,6 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −4,2 % (median 2,1 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 6,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet24 vekt 30 %
Soliditet31 vekt 25 %
Likviditet25 vekt 15 %
Vekst24 vekt 15 %
Konsistens36 vekt 15 %

Varighet: 26 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er MAGNETEN JERN & Farve AS?

Driftsmarginen var −2,6 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −7,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er MAGNETEN JERN & Farve AS?

Egenkapitalandelen var 20,3 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 3,93 (median 1,25).

Hvordan er likviditeten i MAGNETEN JERN & Farve AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,08 i 2025 (median 1,74).

Hvordan står MAGNETEN JERN & Farve AS i Handel?

MAGNETEN JERN & Farve AS er nr. 19 353 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 9 262 av 11 289. Omsetningen endret seg −7,7 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
951925446
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.520)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
7 registrert 10. juli 2026
Stiftet
29. mai 1989 37 år i drift
Aksjekapital
1,60 MNOK
Forretningsadresse
Magneten, 7606 LEVANGER
Kommune
Levanger rang 12–23 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Erik Snekvik
Styrets leder
Erik Snekvik
Styremedlem
Svein Erling Solbakken
Styremedlem
Jens Mathias Gladsø Holmen
Styremedlem
Oddbjørn Moen
Revisor
Trøndelag Revisjon AS
Regnskapsfører
Berg Økonomi AS
Regnskapsfører
Iconomy AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks222828
Rang18 09418 62319 353
Driftsmargin−4,0 %−2,9 %−2,6 %
Totalrentabilitet−10,4 %−7,9 %−7,3 %
Egenkapitalandel32,9 %27,0 %20,3 %
Likviditetsgrad 11,281,241,08
Omsetningsvekst–−5,5 %−7,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter10,1 MNOK9,5 MNOK8,8 MNOK
Driftsresultat−0,4 MNOK−0,3 MNOK−0,2 MNOK
Resultat før skatt−0,5 MNOK−0,4 MNOK−0,4 MNOK
Årsresultat−0,4 MNOK−0,3 MNOK−0,3 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler3,8 MNOK3,4 MNOK3,0 MNOK
Omløpsmidler2,7 MNOK2,6 MNOK2,2 MNOK
Egenkapital1,2 MNOK0,9 MNOK0,6 MNOK
Opptjent egenkapital−1,0 MNOK−0,7 MNOK−1,0 MNOK
Sum gjeld2,5 MNOK2,4 MNOK2,4 MNOK
Kortsiktig gjeld2,1 MNOK2,0 MNOK2,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6963610.

Lignende selskaper