Irm Norge AS
Score · regnskapsår 2025
42av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 934 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 094 av 22 952 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 55 og soliditet 43 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Irm Norge AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,4 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 32,5 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 42 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 4,4 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 3,1 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 10,6 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 32,5 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,07 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,60 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | −10,7 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 5,30 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 42 gjør Irm Norge AS det bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Irm Norge AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Irm Norge AS har score 42 for 2025, rang 15 094 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 55 mot sammenlignbare, driftsmargin 4,4 % mot median 3,4 %.
Svakest: Vekst: persentil 13 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −10,7 % mot median 5,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Irm Norge AS hadde en driftsmargin på 4,4 % og en egenkapitalandel på 32,5 % i 2025, og er nr. 15 094 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −3,8 % til 4,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 13 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 14 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 55 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 43 | vekt 25 % |
| Likviditet | 45 | vekt 15 % |
| Vekst | 13 | vekt 15 % |
| Konsistens | 40 | vekt 15 % |
Varighet: 38 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Irm Norge AS?
Driftsmarginen var 4,4 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,6 %.
Hvor solid er Irm Norge AS?
Egenkapitalandelen var 32,5 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 2,07 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Irm Norge AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,60 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Irm Norge AS i Handel?
Irm Norge AS er nr. 15 094 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 934 av 7 414. Omsetningen endret seg −10,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 951192414
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.630)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 21. februar 1989 37 år i drift
- Aksjekapital
- 0,95 MNOK
- Forretningsadresse
- Tretjerndalsveien 58, 2016 FROGNER (LILLESTRØM)
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300VR32W8JWF2UA94 fornyes 15. desember 2026
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 43 | 28 | 42 | |
| Rang | 12 795 | 18 717 | 15 094 | |
| Driftsmargin | 1,4 % | −3,8 % | 4,4 % | |
| Totalrentabilitet | 3,7 % | −6,4 % | 10,6 % | |
| Egenkapitalandel | 27,4 % | 27,0 % | 32,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,53 | 1,67 | 1,60 | |
| Omsetningsvekst | – | −7,3 % | −10,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 51,2 MNOK | 47,5 MNOK | 42,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,7 MNOK | −1,8 MNOK | 1,9 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,5 MNOK | −2,5 MNOK | 1,3 MNOK |
| Årsresultat | −1,2 MNOK | −3,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Finanskostnader | 2,6 MNOK | 1,3 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 29,5 MNOK | 18,0 MNOK | 19,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 22,9 MNOK | 16,6 MNOK | 18,0 MNOK |
| Egenkapital | 8,1 MNOK | 4,9 MNOK | 6,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 7,1 MNOK | 3,9 MNOK | 5,2 MNOK |
| Sum gjeld | 21,4 MNOK | 13,2 MNOK | 12,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 15,0 MNOK | 9,9 MNOK | 11,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 7150989.
Videre
Lignende selskaper
- Material og Maling AS indeks 42, nr. 15 093 · sammenlign
- Sparetorget AS indeks 42, nr. 15 096 · sammenlign
- Offshore Industri Service Hydraulikk AS indeks 42, nr. 15 098 · sammenlign
- Tnb Sandefjord AS indeks 42, nr. 15 100 · sammenlign
- Husø Apotek AS indeks 42, nr. 15 102 · sammenlign