Håkon Lund AS
Score · regnskapsår 2025
66av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 435 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 404 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 60 og soliditet 88 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Håkon Lund AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,0 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 72,2 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 6,0 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 6,5 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 11,2 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 72,2 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,39 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 26,9 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,08 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 66 gjør Håkon Lund AS det bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Håkon Lund AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Håkon Lund AS har score 66 for 2025, rang 4 404 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 88 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 72,2 % mot median 36,3 %. Vekst: persentil 83 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 26,9 % mot median 5,7 %.
Svakest: Likviditet: persentil 21 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,13 mot median 1,73.
Verdt å se nærmere på
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 26,9 % (median 5,7 %); likviditetsgrad 1 1,13 (median 1,73).
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Håkon Lund AS hadde en driftsmargin på 6,0 % og en egenkapitalandel på 72,2 % i 2025, og er nr. 4 404 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 27 % og egenkapitalandelen falt fra 78,1 % til 72,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 11 MNOK og 16 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 14 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 16 MNOK |
| P/B | 1,0 | 11 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 26,9 % (median 5,7 %); Likviditetsgrad 1 1,13 (median 1,73).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 60 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 88 | vekt 25 % |
| Likviditet | 21 | vekt 15 % |
| Vekst | 83 | vekt 15 % |
| Konsistens | 72 | vekt 15 % |
Varighet: 74 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Håkon Lund AS?
Driftsmarginen var 6,0 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,2 %.
Hvor solid er Håkon Lund AS?
Egenkapitalandelen var 72,2 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,39 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Håkon Lund AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,13 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Håkon Lund AS i Handel?
Håkon Lund AS er nr. 4 404 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 435 av 7 414. Omsetningen endret seg 26,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 948671360
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 13 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 27. april 1988 38 år i drift
- Aksjekapital
- 0,13 MNOK
- Forretningsadresse
- Jektvikveien 1C, 8766 LURØY
- Kommune
- Lurøy rang 1 av 36 i KOSTRA-gruppe 15
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Styrets leder
- Håkon Lund
- Styremedlem
- Simon Lund
- Revisor
- Cedra Norge AS
- Regnskapsfører
- Ja-Data AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 77 | 80 | 66 | |
| Rang | 2 577 | 926 | 4 404 | |
| Driftsmargin | 5,0 % | 6,8 % | 6,0 % | |
| Totalrentabilitet | 9,0 % | 13,6 % | 11,2 % | |
| Egenkapitalandel | 74,1 % | 78,1 % | 72,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,81 | 3,22 | 1,13 | |
| Omsetningsvekst | – | 22,4 % | 26,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17,4 MNOK | 21,3 MNOK | 27,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | 1,4 MNOK | 1,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,1 MNOK | 1,6 MNOK | 1,8 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 12,0 MNOK | 12,9 MNOK | 15,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,7 MNOK | 9,1 MNOK | 4,9 MNOK |
| Egenkapital | 8,9 MNOK | 10,1 MNOK | 11,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,8 MNOK | 9,9 MNOK | 11,3 MNOK |
| Sum gjeld | 3,1 MNOK | 2,8 MNOK | 4,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,1 MNOK | 2,8 MNOK | 4,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6946856.
Videre
Lignende selskaper
- Gran Sport AS indeks 66, nr. 4 400 · sammenlign
- Leknes Skotøymagasin AS indeks 66, nr. 4 405 · sammenlign
- Europe Piano AS indeks 66, nr. 4 406 · sammenlign
- Bjørnefryd AS indeks 66, nr. 4 407 · sammenlign
- Spitsbergen Sport AS indeks 66, nr. 4 409 · sammenlign