Nye Mode AS
Score · regnskapsår 2024
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 453 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 893 av 22 237 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 75 og soliditet 76 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Nye Mode AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 9,1 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 65,8 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 9,1 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 9,6 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 16,9 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 65,8 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,52 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,86 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 13,0 % | 2,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,09 MNOK | 0,74 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Nye Mode AS det bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Nye Mode AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Nye Mode AS hadde en driftsmargin på 9,1 % og en egenkapitalandel på 65,8 % i 2024, og er nr. 2 893 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 74,4 % til 65,8 % og omsetningen økte med 13 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 75 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 76 | vekt 25 % |
| Likviditet | 71 | vekt 15 % |
| Vekst | 69 | vekt 15 % |
| Konsistens | 57 | vekt 15 % |
Varighet: 74 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Nye Mode AS?
Driftsmarginen var 9,1 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,9 %.
Hvor solid er Nye Mode AS?
Egenkapitalandelen var 65,8 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,52 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Nye Mode AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,86 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Nye Mode AS i Handel?
Nye Mode AS er nr. 2 893 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 453 av 11 065. Omsetningen endret seg 13,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 948597640
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.710)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 5 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 22. august 1988 38 år i drift
- Aksjekapital
- 0,70 MNOK
- Forretningsadresse
- Tore Hundsgate 3, 8480 ANDENES (ANDØY)
- Kommune
- Andøy rang 36 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Hege Karin Bjørkmo Ellingsen
- Styrets leder
- Rune Rydningen
- Styremedlem
- Hege Karin Bjørkmo Ellingsen
- Revisor
- Revicom AS
- Regnskapsfører
- Økoråd Hadsel AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 76 | 71 | 64 | |
| Rang | 2 760 | 2 893 | 5 483 | |
| Driftsmargin | 6,6 % | 9,1 % | 4,0 % | |
| Totalrentabilitet | 12,9 % | 16,9 % | 8,2 % | |
| Egenkapitalandel | 74,4 % | 65,8 % | 71,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,82 | 2,86 | 3,44 | |
| Omsetningsvekst | – | 13,0 % | −3,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,8 MNOK | 5,4 MNOK | 5,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,6 MNOK | 3,1 MNOK | 3,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,5 MNOK | 3,0 MNOK | 2,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,9 MNOK | 2,0 MNOK | 2,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 1,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 1,1 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5599701.
Videre
Lignende selskaper
- Morvik Kiosk AS indeks 71, nr. 2 887 · sammenlign
- Optikar Nymark AS indeks 71, nr. 2 891 · sammenlign
- Bakken Eiendom Drammen AS indeks 71, nr. 2 892 · sammenlign
- Service Tjenester AS indeks 71, nr. 2 894 · sammenlign
- Kristiansen UR og Gull AS indeks 71, nr. 2 897 · sammenlign