Ringerike Septikservice AS

Org.nr. 945559705 · Ringerike · Stiftet 1987 · 15 ansatte

Score · regnskapsår 2025

38av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 95 av 127 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 219 av 293 · Vann, avløp og renovasjon

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 76 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Ringerike Septikservice AS ligger 12 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 127 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −7,8 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 48,1 % (median 36,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter78 MNOK117 MNOK
Driftsmargin −7,8 % 4,7 % 6 %
Resultatmargin −8,0 % 3,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −10,2 % 5,9 % 5 %
Egenkapitalandel 48,1 % 36,1 % 76 %
Gjeldsgrad 1,08 1,76 76 %
Likviditetsgrad 1 1,74 1,33 73 %
Omsetningsvekst −7,8 % 5,0 % 13 %
Omsetning per ansatt5,23 MNOK2,96 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 38 gjør Ringerike Septikservice AS det bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (127 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Ringerike Septikservice AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Ringerike Septikservice AS har score 38 for 2025, rang 219 av 293 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 76 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 48,1 % mot median 36,1 %. Likviditet: persentil 73 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,74 mot median 1,33.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 6 mot sammenlignbare, driftsmargin −7,8 % mot median 4,7 %. Vekst: persentil 13 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −7,8 % mot median 5,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Ringerike Septikservice AS hadde en driftsmargin på −7,8 % og en egenkapitalandel på 48,1 % i 2025, og er nr. 219 av 293 rangerte selskaper i Vann, avløp og renovasjon.

Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 2,3 % til −7,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 31 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −1,7 MNOK 26,7 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −1,9 MNOK 20,6 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 24,6 MNOK 2,6 64 MNOK 31 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −8,0 % (median 3,5 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,8 % (median 4,7 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,1 %. Basert på de 4 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet6 vekt 30 %
Soliditet76 vekt 25 %
Likviditet73 vekt 15 %
Vekst13 vekt 15 %
Konsistens31 vekt 15 %

Varighet: 44 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Ringerike Septikservice AS?

Driftsmarginen var −7,8 % i 2025, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −10,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Ringerike Septikservice AS?

Egenkapitalandelen var 48,1 % i 2025 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 1,08 (median 1,76).

Hvordan er likviditeten i Ringerike Septikservice AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,74 i 2025 (median 1,33).

Hvordan står Ringerike Septikservice AS i Vann, avløp og renovasjon?

Ringerike Septikservice AS er nr. 219 av 293 rangerte selskaper i Vann, avløp og renovasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 95 av 127. Omsetningen endret seg −7,8 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
2
Sum tildelt verdi siden 2024
0,0 MNOK
1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
28. november 2025 Jevnaker kommune Tømming og transport av slam 0,0 MNOK 90513900
18. februar 2025 Sigdal kommune Slamtømming av avløp i spredt bebyggelse og intern transport av slam verdi ikke oppgitt 90510000
8. september 2023 Asker kommune Rørinspeksjon og spyling 20,0 MNOK 90000000
9. desember 2021 Lier kommune Tømming og transport av slam fra små avløpsanlegg, rammeavtale 0,0 MNOK 90510000
25. august 2021 Tinn kommune Lekkasjesøk og rørinspeksjoner, rammeavtale 0,0 MNOK 50500000
26. oktober 2018 Tinn kommune Tømming av kommunale sandfang, rammeavtale 0,0 MNOK 90400000
10. oktober 2018 Lier kommune Tømming og transport av slam fra små avløpsanlegg 0,0 MNOK 90510000
21. august 2018 Viva IKS Tømming og transport av slam 0,0 MNOK 90513900
23. august 2017 Tinn kommune Rammeavtale Rørinspeksjon, kum- og bekkevurdering etc. 0,0 MNOK 76600000
31. august 2016 Asker kommune Tømming og transport av septikslam 1,5 MNOK 90460000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
945559705
Org.form
AS
Sektor
Vann, avløp og renovasjon (37.000)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
15 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
1. juli 1987 39 år i drift
Aksjekapital
2,50 MNOK
Forretningsadresse
Follummoveien 88, 3516 HØNEFOSS (RINGERIKE)
Kommune
Ringerike rang 6–11 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.ringseptik.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: Norva24 Norge AS (100 %)
Øverste eier: Norva24 Group AB

Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Norva24 Norge AS
Utgått (selskaper): Cavatoppen Holding AS

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks425238
Rang180129219
Driftsmargin−2,1 %2,3 %−7,8 %
Totalrentabilitet−1,6 %5,2 %−10,2 %
Egenkapitalandel47,0 %48,0 %48,1 %
Likviditetsgrad 11,641,621,74
Omsetningsvekst–9,4 %−7,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter77,8 MNOK85,1 MNOK78,5 MNOK
Driftsresultat−1,7 MNOK2,0 MNOK−6,1 MNOK
Resultat før skatt−2,1 MNOK1,9 MNOK−6,2 MNOK
Skattekostnad−0,5 MNOK0,4 MNOK−1,4 MNOK
Årsresultat−1,6 MNOK1,5 MNOK−4,9 MNOK
Finanskostnader1,2 MNOK0,9 MNOK1,0 MNOK
Sum eiendeler57,2 MNOK55,3 MNOK51,1 MNOK
Omløpsmidler33,4 MNOK35,6 MNOK31,7 MNOK
Egenkapital26,9 MNOK26,6 MNOK24,6 MNOK
Opptjent egenkapital11,6 MNOK11,2 MNOK6,4 MNOK
Sum gjeld30,3 MNOK28,7 MNOK26,5 MNOK
Kortsiktig gjeld20,4 MNOK22,0 MNOK18,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7112393.