Øyfisk AS
Score · regnskapsår 2024
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 68 av 451 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 254 av 1 994 · Sjømat
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 67 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Øyfisk AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 451 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 29,0 % (median 11,6 %) og egenkapitalandel 47,7 % (median 34,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 484 MNOK | 110 MNOK |
| Driftsmargin | 29,0 % | 11,6 % |
| Resultatmargin | 27,3 % | 7,3 % |
| Totalrentabilitet | 18,6 % | 8,6 % |
| Egenkapitalandel | 47,7 % | 34,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,10 | 1,78 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,02 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 11,4 % | 6,9 % |
| Omsetning per ansatt | 10,09 MNOK | 5,17 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Øyfisk AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (451 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Øyfisk AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Øyfisk AS hadde en driftsmargin på 29,0 % og en egenkapitalandel på 47,7 % i 2024, og er nr. 254 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 34,5 % til 29,0 % og omsetningen økte med 11 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 373 MNOK og 886 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 886 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 807 MNOK |
| P/B | 1,0 | 373 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 67 | vekt 25 % |
| Likviditet | 85 | vekt 15 % |
| Vekst | 58 | vekt 15 % |
| Konsistens | 59 | vekt 15 % |
Varighet: 77 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Øyfisk AS?
Driftsmarginen var 29,0 % i 2024, mot en median på 11,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,6 %.
Hvor solid er Øyfisk AS?
Egenkapitalandelen var 47,7 % i 2024 (median 34,9 %). Gjeldsgraden var 1,10 (median 1,78).
Hvordan er likviditeten i Øyfisk AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,02 i 2024 (median 1,73).
Hvordan står Øyfisk AS i Sjømat?
Øyfisk AS er nr. 254 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 68 av 451. Omsetningen endret seg 11,4 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 945095016
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Sjømat (03.211)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 48 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 10. juni 1987 39 år i drift
- Aksjekapital
- 0,94 MNOK
- Forretningsadresse
- 8430 MYRE (ØKSNES)
- Kommune
- Øksnes rang 16 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.gunnar-klo.no
- LEI
- 254900U6BUMKI53M8A53 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Kristian Fredrik Jarl Klo
- Styrets leder
- Arne Erling Karlsen
- Styremedlem
- Astrid Klo
- Styremedlem
- Erling Myrvang
- Revisor
- Revicom AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 83 | 71 | 74 | |
| Rang | 117 | 254 | 150 | |
| Driftsmargin | 34,5 % | 29,0 % | 19,4 % | |
| Totalrentabilitet | 23,9 % | 18,6 % | 13,1 % | |
| Egenkapitalandel | 50,8 % | 47,7 % | 47,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,69 | 4,02 | 3,92 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,4 % | 11,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 434,7 MNOK | 484,2 MNOK | 538,6 MNOK |
| Driftsresultat | 149,8 MNOK | 140,3 MNOK | 104,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 142,3 MNOK | 132,3 MNOK | 90,7 MNOK |
| Årsresultat | 93,9 MNOK | 88,6 MNOK | 62,7 MNOK |
| Finanskostnader | 10,0 MNOK | 13,0 MNOK | 17,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 637,2 MNOK | 780,5 MNOK | 821,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 337,6 MNOK | 367,2 MNOK | 389,4 MNOK |
| Egenkapital | 323,8 MNOK | 372,5 MNOK | 392,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 318,7 MNOK | 367,5 MNOK | 387,0 MNOK |
| Sum gjeld | 313,5 MNOK | 408,0 MNOK | 429,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 91,5 MNOK | 91,4 MNOK | 99,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6127637.
Videre
Lignende selskaper
- Kornelius Roaldsen Fiskebåtrederi AS indeks 71, nr. 247 · sammenlign
- Flatanger Settefisk AS indeks 71, nr. 248 · sammenlign
- Nidaros Shipping AS indeks 71, nr. 252 · sammenlign
- Salaks Slakteri AS indeks 71, nr. 253 · sammenlign
- Einar Erlend AS indeks 71, nr. 255 · sammenlign