Also AS
Score · regnskapsår 2024
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 211 av 499 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 267 av 22 237 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og soliditet 31 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Also AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 499 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024: driftsmargin 3,3 % (median 2,5 %) og egenkapitalandel 20,1 % (median 28,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 434 MNOK | 1 161 MNOK |
| Driftsmargin | 3,3 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 3,4 % | 2,6 % |
| Totalrentabilitet | 16,6 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 20,1 % | 28,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,96 | 2,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,25 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 13,0 % | 4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 49,83 MNOK | 11,19 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Also AS det bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (499 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Also AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Hva tallene sier
Also AS hadde en driftsmargin på 3,3 % og en egenkapitalandel på 20,1 % i 2024, og er nr. 10 267 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 27,8 % til 20,1 % og omsetningen økte med 13 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 202 MNOK og 1 181 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 178 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 181 MNOK |
| P/B | 1,0 | 202 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 66 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 31 | vekt 25 % |
| Likviditet | 48 | vekt 15 % |
| Vekst | 76 | vekt 15 % |
| Konsistens | 42 | vekt 15 % |
Varighet: 56 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Also AS?
Driftsmarginen var 3,3 % i 2024, mot en median på 2,5 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,6 %.
Hvor solid er Also AS?
Egenkapitalandelen var 20,1 % i 2024 (median 28,8 %). Gjeldsgraden var 3,96 (median 2,43).
Hvordan er likviditeten i Also AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,25 i 2024 (median 1,26).
Hvordan står Also AS i Handel?
Also AS er nr. 10 267 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 211 av 499. Omsetningen endret seg 13,0 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 943347069
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (46.500)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 89 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 16. desember 1986 39 år i drift
- Aksjekapital
- 11,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Tassebekkveien 354, 3160 STOKKE (SANDEFJORD)
- Kommune
- Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.also.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Espen Zachariassen
- Styrets leder
- Espen Zachariassen
- Styremedlem
- Thomas Meyerhans
- Styremedlem
- Anja Steiner
- Revisor
- Forvis Mazars AS
- Regnskapsfører
- Amesto Accounthouse AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 60 | 52 | 54 | |
| Rang | 7 097 | 10 267 | 9 928 | |
| Driftsmargin | 2,8 % | 3,3 % | 2,8 % | |
| Totalrentabilitet | 20,7 % | 16,6 % | 16,2 % | |
| Egenkapitalandel | 27,8 % | 20,1 % | 21,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 1,25 | 1,27 | |
| Omsetningsvekst | – | 13,0 % | 14,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 925,5 MNOK | 4 434,4 MNOK | 5 064,5 MNOK |
| Driftsresultat | 111,1 MNOK | 145,9 MNOK | 143,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 116,9 MNOK | 151,1 MNOK | 197,0 MNOK |
| Årsresultat | 91,1 MNOK | 117,8 MNOK | 164,0 MNOK |
| Finanskostnader | 8,7 MNOK | 14,7 MNOK | 12,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 606,9 MNOK | 1 000,2 MNOK | 1 294,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 605,0 MNOK | 998,6 MNOK | 1 290,5 MNOK |
| Egenkapital | 168,7 MNOK | 201,5 MNOK | 276,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 151,7 MNOK | 184,5 MNOK | 259,3 MNOK |
| Sum gjeld | 438,2 MNOK | 798,6 MNOK | 1 018,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 438,2 MNOK | 798,6 MNOK | 1 018,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5994237.
Videre
Lignende selskaper
- Nokian Dekk AS indeks 52, nr. 10 248 · sammenlign
- Hedin Performance Cars AS indeks 52, nr. 10 274 · sammenlign
- A/S SØRENSEN OG BALCHEN indeks 52, nr. 10 285 · sammenlign
- British American Tobacco Norway AS indeks 52, nr. 10 320 · sammenlign
- Motek AS indeks 52, nr. 10 356 · sammenlign