Mhwirth AS
Score · regnskapsår 2023
38av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 32 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 190 av 278 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 608 av 2 341 · Industri
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 27 og soliditet 80 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Mhwirth AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 278 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023: driftsmargin 0,5 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 54,7 % (median 33,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 276 MNOK | 1 181 MNOK |
| Driftsmargin | 0,5 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | 6,3 % | 5,4 % |
| Totalrentabilitet | 8,5 % | 12,1 % |
| Egenkapitalandel | 54,7 % | 33,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,83 | 2,02 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 1,34 |
| Omsetningsvekst | – | 1,9 % |
| Omsetning per ansatt | 3,88 MNOK | 5,46 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 38 gjør Mhwirth AS det bedre enn 32 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (278 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Mhwirth AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Hva tallene sier
Mhwirth AS hadde en driftsmargin på 0,5 % og en egenkapitalandel på 54,7 % i 2023, og er nr. 1 608 av 2 341 rangerte selskaper i Industri.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 247 MNOK og 1 681 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 247 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 1 681 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,5 % (median 5,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 8,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 27 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 80 | vekt 25 % |
| Likviditet | 27 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 3 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mhwirth AS?
Driftsmarginen var 0,5 % i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,5 %.
Hvor solid er Mhwirth AS?
Egenkapitalandelen var 54,7 % i 2023 (median 33,0 %). Gjeldsgraden var 0,83 (median 2,02).
Hvordan er likviditeten i Mhwirth AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,03 i 2023 (median 1,34).
Hvordan står Mhwirth AS i Industri?
Mhwirth AS er nr. 1 608 av 2 341 rangerte selskaper i Industri for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 190 av 278.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 942524544
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Industri (28.920)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 587 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 27. februar 1987 39 år i drift
- Aksjekapital
- 100,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Butangen 20, 4639 KRISTIANSAND S
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.hmhw.com
- LEI
- 549300HDWI4UGF5PXN97 fornyes 7. april 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Akastor AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 64 | 67 | |
| Rang | 1 608 | 550 | 446 | |
| Driftsmargin | 0,5 % | 11,0 % | 15,4 % | |
| Totalrentabilitet | 8,5 % | 14,2 % | 27,4 % | |
| Egenkapitalandel | 54,7 % | 52,0 % | 68,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 1,35 | 1,43 | |
| Omsetningsvekst | – | 18,3 % | −2,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 276,1 MNOK | 2 692,6 MNOK | 2 619,1 MNOK |
| Driftsresultat | 10,6 MNOK | 296,9 MNOK | 404,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 143,1 MNOK | 375,2 MNOK | 606,5 MNOK |
| Årsresultat | 124,7 MNOK | 286,2 MNOK | 474,1 MNOK |
| Finanskostnader | 118,1 MNOK | 161,8 MNOK | 262,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 3 070,2 MNOK | 3 785,2 MNOK | 3 175,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 1 160,6 MNOK | 1 746,8 MNOK | 1 270,1 MNOK |
| Egenkapital | 1 680,5 MNOK | 1 969,2 MNOK | 2 179,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −892,2 MNOK | −603,5 MNOK | −121,9 MNOK |
| Sum gjeld | 1 389,6 MNOK | 1 815,9 MNOK | 995,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1 130,7 MNOK | 1 298,2 MNOK | 888,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5443071.
Videre
Lignende selskaper
- Orkla Foods Norge AS indeks 39, nr. 1 589 · sammenlign
- Heras Norway AS indeks 39, nr. 1 595 · sammenlign
- Goman AS indeks 38, nr. 1 606 · sammenlign
- Ølen Betong AS indeks 38, nr. 1 613 · sammenlign
- Prima Brands AS indeks 38, nr. 1 615 · sammenlign