BG Suldal AS
Score · regnskapsår 2025
63av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 419 av 1 763 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 192 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 36 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
BG Suldal AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 762 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 16,5 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 25,1 % (median 30,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 55 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 16,5 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 17,0 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | 21,1 % | 11,4 % |
| Egenkapitalandel | 25,1 % | 30,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,98 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,38 | 1,38 |
| Omsetningsvekst | −2,9 % | 6,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,95 MNOK | 2,53 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 63 gjør BG Suldal AS det bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 763 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- BG Suldal AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
BG Suldal AS har score 63 for 2025, rang 5 192 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 93 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,38 mot median 1,38. Lønnsomhet: persentil 85 mot sammenlignbare, driftsmargin 16,5 % mot median 4,5 %.
Svakest: Vekst: persentil 32 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −2,9 % mot median 6,8 %. Soliditet: persentil 36 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 25,1 % mot median 30,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
BG Suldal AS hadde en driftsmargin på 16,5 % og en egenkapitalandel på 25,1 % i 2025, og er nr. 5 192 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 14,0 % til 16,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 13 MNOK og 76 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 76 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 54 MNOK |
| P/B | 1,0 | 13 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 85 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 36 | vekt 25 % |
| Likviditet | 93 | vekt 15 % |
| Vekst | 32 | vekt 15 % |
| Konsistens | 64 | vekt 15 % |
Varighet: 57 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er BG Suldal AS?
Driftsmarginen var 16,5 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,1 %.
Hvor solid er BG Suldal AS?
Egenkapitalandelen var 25,1 % i 2025 (median 30,5 %). Gjeldsgraden var 2,98 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i BG Suldal AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,38 i 2025 (median 1,38).
Hvordan står BG Suldal AS i Bygg og anlegg?
BG Suldal AS er nr. 5 192 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 419 av 1 763. Omsetningen endret seg −2,9 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 6. oktober 2020 | Statens vegvesen | Nasjonal turistveg Ryfylke: Flesefoss - Rasteplass med servicebygg | 11,4 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 937550987
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 28 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 12. august 1985 41 år i drift
- Aksjekapital
- 4,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Gullingvegen 85, 4230 SAND (SULDAL)
- Kommune
- Suldal rang 2–7 av 8 i KOSTRA-gruppe 17
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 9845003CBF40073EWA77 fornyes 21. oktober 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 56 | 63 | |
| Rang | 9 221 | 7 505 | 5 192 | |
| Driftsmargin | 15,6 % | 14,0 % | 16,5 % | |
| Totalrentabilitet | 27,6 % | 19,6 % | 21,1 % | |
| Egenkapitalandel | 19,4 % | 21,0 % | 25,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,28 | 2,04 | 2,38 | |
| Omsetningsvekst | – | −5,8 % | −2,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 59,7 MNOK | 56,3 MNOK | 54,6 MNOK |
| Driftsresultat | 9,3 MNOK | 7,9 MNOK | 9,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 12,0 MNOK | 8,8 MNOK | 9,3 MNOK |
| Årsresultat | 10,1 MNOK | 7,4 MNOK | 7,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,9 MNOK | 1,8 MNOK | 1,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 46,7 MNOK | 54,4 MNOK | 52,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 20,8 MNOK | 31,0 MNOK | 29,7 MNOK |
| Egenkapital | 9,1 MNOK | 11,4 MNOK | 13,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,1 MNOK | 7,4 MNOK | 9,1 MNOK |
| Sum gjeld | 37,6 MNOK | 43,0 MNOK | 39,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 16,3 MNOK | 15,2 MNOK | 12,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6379501.
Videre
Lignende selskaper
- Nordbohus Kongsvinger AS indeks 63, nr. 5 190 · sammenlign
- Tom Hvaal AS indeks 63, nr. 5 203 · sammenlign
- JOHN KILDAL & Sønner AS indeks 63, nr. 5 204 · sammenlign
- Vintervoll AS indeks 63, nr. 5 218 · sammenlign
- Odin Tilkomstservice AS indeks 63, nr. 5 226 · sammenlign