Frustøl AS
Score · regnskapsår 2023
10av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 615 av 1 678 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 17 208 av 18 344 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 9 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Frustøl AS ligger 40 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 678 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin −3,2 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel −3,6 % (median 29,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 89 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | −3,2 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | −5,2 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | −5,0 % | 12,1 % |
| Egenkapitalandel | −3,6 % | 29,0 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,37 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,23 | 1,37 |
| Omsetningsvekst | – | 12,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,28 MNOK | 2,44 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 10 gjør Frustøl AS det bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 678 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Frustøl AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Frustøl AS hadde en driftsmargin på −3,2 % og en egenkapitalandel på −3,6 % i 2023, og er nr. 17 208 av 18 344 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −3,6 % (median 29,0 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −5,2 % (median 4,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,2 % (median 4,9 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 9 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 32 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 4 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Frustøl AS?
Driftsmarginen var −3,2 % i 2023, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −5,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Frustøl AS?
Egenkapitalandelen var −3,6 % i 2023 (median 29,0 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Frustøl AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,23 i 2023 (median 1,37).
Hvordan står Frustøl AS i Bygg og anlegg?
Frustøl AS er nr. 17 208 av 18 344 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 615 av 1 678.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 1
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 31. juli 2025 | KRISTIANSAND KOMMUNE | Rammeavtale - Innleie av lastebiler, maskiner og førere - fra 2025 - ny utlysning | 500,0 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 935665264
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.120)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 39 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 30. mars 1984 42 år i drift
- Aksjekapital
- 1,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Mjåvannsvegen 18, 4628 KRISTIANSAND S
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 10 | 17 | 49 | |
| Rang | 17 208 | 18 041 | 10 779 | |
| Driftsmargin | −3,2 % | −6,8 % | 5,5 % | |
| Totalrentabilitet | −5,0 % | −13,1 % | 13,3 % | |
| Egenkapitalandel | −3,6 % | 18,7 % | 33,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,23 | 1,08 | 1,32 | |
| Omsetningsvekst | – | −18,3 % | 1,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 89,0 MNOK | 72,7 MNOK | 74,1 MNOK |
| Driftsresultat | −2,9 MNOK | −4,9 MNOK | 4,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −4,6 MNOK | −6,5 MNOK | 3,1 MNOK |
| Årsresultat | −3,6 MNOK | −5,0 MNOK | 2,4 MNOK |
| Finanskostnader | 1,7 MNOK | 1,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 56,7 MNOK | 37,5 MNOK | 31,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 31,7 MNOK | 18,0 MNOK | 18,2 MNOK |
| Egenkapital | −2,1 MNOK | 7,0 MNOK | 10,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −3,6 MNOK | −8,6 MNOK | −6,2 MNOK |
| Sum gjeld | 58,8 MNOK | 30,5 MNOK | 20,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 25,8 MNOK | 16,7 MNOK | 13,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5377601.
Videre
Lignende selskaper
- NORD BYGG & Betong AS indeks 10, nr. 17 147 · sammenlign
- Jensen Bygg Team AS indeks 10, nr. 17 211 · sammenlign
- Presto AS indeks 9, nr. 17 228 · sammenlign
- SG Entreprenør AS indeks 9, nr. 17 269 · sammenlign
- F Jørgensen AS indeks 9, nr. 17 279 · sammenlign