Perico AS
Score · regnskapsår 2025
69av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 751 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 529 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 96 og soliditet 53 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Perico AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 36,6 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 42,9 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 36,6 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 37,1 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 58,7 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 42,9 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,33 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,74 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 22,3 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 69 gjør Perico AS det bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Perico AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Perico AS har score 69 for 2025, rang 3 529 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 96 mot sammenlignbare, driftsmargin 36,6 % mot median 2,6 %. Vekst: persentil 76 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 22,3 % mot median 4,0 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Perico AS hadde en driftsmargin på 36,6 % og en egenkapitalandel på 42,9 % i 2025, og er nr. 3 529 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 10,3 % til 36,6 % og egenkapitalandelen falt fra 61,4 % til 42,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 10 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 11 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 96 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 53 | vekt 25 % |
| Likviditet | 50 | vekt 15 % |
| Vekst | 76 | vekt 15 % |
| Konsistens | 54 | vekt 15 % |
Varighet: 68 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Perico AS?
Driftsmarginen var 36,6 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 58,7 %.
Hvor solid er Perico AS?
Egenkapitalandelen var 42,9 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 1,33 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Perico AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,74 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Perico AS i Handel?
Perico AS er nr. 3 529 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 751 av 11 289. Omsetningen endret seg 22,3 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 934603818
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (46.500)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. september 1983 43 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Trollåsveien 36, 1414 TROLLÅSEN (NORDRE FOLLO)
- Kommune
- Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 29. juli 2019
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.pericosecurity.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 68 | 68 | 69 | |
| Rang | 4 799 | 3 852 | 3 529 | |
| Driftsmargin | 24,6 % | 10,3 % | 36,6 % | |
| Totalrentabilitet | 45,5 % | 23,2 % | 58,7 % | |
| Egenkapitalandel | 42,6 % | 61,4 % | 42,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,72 | 2,55 | 1,74 | |
| Omsetningsvekst | – | −7,1 % | 22,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,9 MNOK | 2,7 MNOK | 3,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK | 1,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,0 MNOK | 0,3 MNOK | 1,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,1 MNOK | 1,5 MNOK | 2,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,1 MNOK | 1,4 MNOK | 2,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 1,2 MNOK | 0,6 MNOK | 1,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 MNOK | 0,6 MNOK | 1,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6640603.
Videre
Lignende selskaper
- Industriveien 13 Kristiansund AS indeks 69, nr. 3 522 · sammenlign
- Alfredsen Auto AS indeks 69, nr. 3 528 · sammenlign
- Nortools AS indeks 69, nr. 3 530 · sammenlign
- TH Flor AS indeks 69, nr. 3 533 · sammenlign
- Asian Deli AS indeks 69, nr. 3 537 · sammenlign