Straight Lines AS
Score · regnskapsår 2025
35av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 335 av 5 556 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 486 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 62 og soliditet 20 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Straight Lines AS ligger 16 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 556 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,2 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 15,7 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 5,2 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 5,2 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 19,3 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 15,7 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 5,35 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | – | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,71 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 35 gjør Straight Lines AS det bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 556 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Straight Lines AS har score 35 for 2025, rang 15 486 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 62 mot sammenlignbare, driftsmargin 5,2 % mot median 4,5 %.
Svakest: Konsistens: persentil 17 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 20 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 15,7 % mot median 34,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Straight Lines AS hadde en driftsmargin på 5,2 % og en egenkapitalandel på 15,7 % i 2025, og er nr. 15 486 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 100,0 % til 15,7 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 62 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 20 | vekt 25 % |
| Likviditet | 24 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 17 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Straight Lines AS?
Driftsmarginen var 5,2 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,3 %.
Hvor solid er Straight Lines AS?
Egenkapitalandelen var 15,7 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 5,35 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Straight Lines AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,12 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står Straight Lines AS i Bygg og anlegg?
Straight Lines AS er nr. 15 486 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 335 av 5 556.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 934500601
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.340)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 6 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 20. november 2024 1 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Odin Vestbys gate 8, 1465 STRØMMEN (LILLESTRØM)
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | – | 35 | |
| Rang | – | 15 486 | |
| Driftsmargin | – | 5,2 % | |
| Totalrentabilitet | −13,0 % | 19,3 % | |
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 15,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | – | 1,12 | |
| Omsetningsvekst | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 10,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 2,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 2,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 2,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | – | 2,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6658992.
Videre
Lignende selskaper
- Tømrermester J A Hansen Eftf AS indeks 35, nr. 15 479 · sammenlign
- Ipec Miljø AS indeks 35, nr. 15 480 · sammenlign
- Grunnarbeid Vest AS indeks 35, nr. 15 483 · sammenlign
- Kvernmo Tak AS indeks 35, nr. 15 485 · sammenlign
- AF Håndverk AS indeks 35, nr. 15 497 · sammenlign