Green Mountain Services AS
Score · regnskapsår 2025
4av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 436 av 437 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 175 av 2 178 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 3 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Green Mountain Services AS ligger 47 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 437 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −30,0 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel −6,3 % (median 20,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 104 MNOK | 117 MNOK |
| Driftsmargin | −30,0 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | −29,8 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | −14,2 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | −6,3 % | 20,9 % |
| Gjeldsgrad | – | 3,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,69 | 1,14 |
| Omsetningsvekst | – | 7,9 % |
| Omsetning per ansatt | 0,82 MNOK | 1,63 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 4 gjør Green Mountain Services AS det bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (437 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Green Mountain Services AS har score 4 for 2025, rang 2 175 av 2 178 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 10 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,69 mot median 1,14.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −6,3 % mot median 20,9 %. Lønnsomhet: persentil 3 mot sammenlignbare, driftsmargin −30,0 % mot median 4,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −6,3 % (median 20,9 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,69 (median 1,14).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −29,8 % (median 4,4 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Green Mountain Services AS hadde en driftsmargin på −30,0 % og en egenkapitalandel på −6,3 % i 2025, og er nr. 2 175 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 100,0 % til −6,3 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −6,3 % (median 20,9 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,69 (median 1,14).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −29,8 % (median 4,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −30,0 % (median 4,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 3 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 10 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 4 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Green Mountain Services AS?
Driftsmarginen var −30,0 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −14,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Green Mountain Services AS?
Egenkapitalandelen var −6,3 % i 2025 (median 20,9 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Green Mountain Services AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,69 i 2025 (median 1,14). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Green Mountain Services AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Green Mountain Services AS er nr. 2 175 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 436 av 437.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 933919005
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (82.100)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 127 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 1. juni 2024 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Hodneveien 260, 4150 RENNESØY (STAVANGER)
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | – | 4 | |
| Rang | – | 2 175 | |
| Driftsmargin | – | −30,0 % | |
| Totalrentabilitet | 0,0 % | −14,2 % | |
| Egenkapitalandel | 100,0 % | −6,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | – | 0,69 | |
| Omsetningsvekst | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 104,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | −31,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −31,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −24,2 MNOK |
| Finanskostnader | – | – |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 217,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 152,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | −13,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | −24,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 231,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | – | 222,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7219556.
Videre
Lignende selskaper
- Aktiv Eiendomsdrift AS indeks 8, nr. 2 150 · sammenlign
- Bjørg Fjell AS indeks 6, nr. 2 159 · sammenlign
- Nis Consulting AS indeks 6, nr. 2 160 · sammenlign
- Experian AS indeks 6, nr. 2 163 · sammenlign
- Reflection Marine Norge AS indeks 2, nr. 2 177 · sammenlign