Comlight Sales AS

Org.nr. 931760599 · Sarpsborg · Stiftet 2023

Score · regnskapsår 2025

78av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 354 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 179 av 22 952 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og soliditet 68 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Comlight Sales AS ligger 27 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 26,9 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 53,4 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 27. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter11 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 26,9 % 3,4 % 98 %
Resultatmargin 27,9 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 50,2 % 10,0 % 97 %
Egenkapitalandel 53,4 % 36,3 % 69 %
Gjeldsgrad 0,87 1,51 67 %
Likviditetsgrad 1 2,15 1,73 63 %
Omsetningsvekst 108,1 % 5,7 % 96 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 78 gjør Comlight Sales AS det bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Comlight Sales AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Comlight Sales AS har score 78 for 2025, rang 1 179 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 97 mot sammenlignbare, driftsmargin 26,9 % mot median 3,4 %. Vekst: persentil 96 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 108,1 % mot median 5,7 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Comlight Sales AS hadde en driftsmargin på 26,9 % og en egenkapitalandel på 53,4 % i 2025, og er nr. 1 179 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −19,1 % til 26,9 % og omsetningen økte med 108 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 26 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 2,6 MNOK 10,0 26 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 2,9 MNOK
minus netto gjeld −2,9 MNOK
8,0 26 MNOK
P/B Egenkapital: 3,3 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet97 vekt 30 %
Soliditet68 vekt 25 %
Likviditet63 vekt 15 %
Vekst96 vekt 15 %
Konsistens51 vekt 15 %

Varighet: 57 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Comlight Sales AS?

Driftsmarginen var 26,9 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 50,2 %.

Hvor solid er Comlight Sales AS?

Egenkapitalandelen var 53,4 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,87 (median 1,51).

Hvordan er likviditeten i Comlight Sales AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,15 i 2025 (median 1,73).

Hvordan står Comlight Sales AS i Handel?

Comlight Sales AS er nr. 1 179 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 354 av 7 414. Omsetningen endret seg 108,1 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
931760599
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.640)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
20. juni 2023 3 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Fladebyveien 1, 1746 SKJEBERG (SARPSBORG)
Kommune
Sarpsborg rang 10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks603478
Rang7 19117 2371 179
Driftsmargin39,7 %−19,1 %26,9 %
Totalrentabilitet28,7 %−25,7 %50,2 %
Egenkapitalandel30,2 %23,3 %53,4 %
Likviditetsgrad 11,431,302,15
Omsetningsvekst–30,3 %108,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter4,0 MNOK5,3 MNOK11,0 MNOK
Driftsresultat1,6 MNOK−1,0 MNOK2,9 MNOK
Resultat før skatt1,7 MNOK−0,9 MNOK3,1 MNOK
Årsresultat1,3 MNOK−0,9 MNOK2,6 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler5,8 MNOK3,5 MNOK6,2 MNOK
Omløpsmidler5,8 MNOK3,5 MNOK6,2 MNOK
Egenkapital1,8 MNOK0,8 MNOK3,3 MNOK
Opptjent egenkapital1,7 MNOK0,7 MNOK3,2 MNOK
Sum gjeld4,1 MNOK2,7 MNOK2,9 MNOK
Kortsiktig gjeld4,1 MNOK2,7 MNOK2,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6516271.

Lignende selskaper