Menstad Mat AS
Score · regnskapsår 2025
40av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 2 578 av 3 706 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 718 av 22 949 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 17 og soliditet 36 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Menstad Mat AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 706 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,2 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 23,2 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 53 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | 0,2 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 0,2 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 2,3 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 23,2 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,32 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 15,0 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 2,76 MNOK | 5,07 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 40 gjør Menstad Mat AS det bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 706 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Menstad Mat AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Menstad Mat AS har score 40 for 2025, rang 15 718 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 73 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 15,0 % mot median 6,1 %. Konsistens: persentil 64 mot sammenlignbare.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 17 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,2 % mot median 3,0 %. Soliditet: persentil 36 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 23,2 % mot median 30,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 0,2 % (median 3,0 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Menstad Mat AS hadde en driftsmargin på 0,2 % og en egenkapitalandel på 23,2 % i 2025, og er nr. 15 718 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 15 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,2 % (median 3,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 17 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 36 | vekt 25 % |
| Likviditet | 37 | vekt 15 % |
| Vekst | 73 | vekt 15 % |
| Konsistens | 64 | vekt 15 % |
Varighet: 38 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Menstad Mat AS?
Driftsmarginen var 0,2 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,3 %.
Hvor solid er Menstad Mat AS?
Egenkapitalandelen var 23,2 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 3,32 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Menstad Mat AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,24 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står Menstad Mat AS i Handel?
Menstad Mat AS er nr. 15 718 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 2 578 av 3 706. Omsetningen endret seg 15,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 931713507
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 19 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 21. juni 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,50 MNOK
- Forretningsadresse
- REMA 1000 MENSTAD, Gunnar Knudsens veg 64, 3712 SKIEN
- Kommune
- Skien rang 9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 21 | 51 | 40 | |
| Rang | 18 272 | 10 713 | 15 718 | |
| Driftsmargin | 1,0 % | 1,6 % | 0,2 % | |
| Totalrentabilitet | 2,6 % | 14,4 % | 2,3 % | |
| Egenkapitalandel | 11,6 % | 22,3 % | 23,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,05 | 1,21 | 1,24 | |
| Omsetningsvekst | – | 272,1 % | 15,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,3 MNOK | 45,7 MNOK | 52,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,8 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,2 MNOK | 5,4 MNOK | 5,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,8 MNOK | 5,1 MNOK | 5,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,6 MNOK | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 4,6 MNOK | 4,2 MNOK | 4,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,6 MNOK | 4,2 MNOK | 4,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6430123.
Videre
Lignende selskaper
- Thorstad Mat AS indeks 40, nr. 15 709 · sammenlign
- Wongraven Wines AS indeks 40, nr. 15 721 · sammenlign
- Rebil Drive AS indeks 40, nr. 15 722 · sammenlign
- Andreas Skreslett Stenersen AS indeks 40, nr. 15 724 · sammenlign
- Gilberg Engros Menypartner AS indeks 40, nr. 15 727 · sammenlign