Bjerke Travbane AS
Score · regnskapsår 2024
43av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 35 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 178 av 273 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 637 av 1 028 · Kultur og fritid
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 12 og soliditet 54 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Bjerke Travbane AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 273 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −4,5 % (median 3,6 %) og egenkapitalandel 38,3 % (median 31,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 40 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | −4,5 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | −4,5 % | 3,2 % |
| Totalrentabilitet | −22,6 % | 7,0 % |
| Egenkapitalandel | 38,3 % | 31,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,61 | 1,64 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,52 | 1,25 |
| Omsetningsvekst | 192,2 % | 7,2 % |
| Omsetning per ansatt | 0,37 MNOK | 0,53 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 43 gjør Bjerke Travbane AS det bedre enn 35 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (273 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Bjerke Travbane AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Bjerke Travbane AS hadde en driftsmargin på −4,5 % og en egenkapitalandel på 38,3 % i 2024, og er nr. 637 av 1 028 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 192 % og egenkapitalandelen falt fra 53,5 % til 38,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −4,5 % (median 3,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −4,5 % (median 3,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 12 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 54 | vekt 25 % |
| Likviditet | 65 | vekt 15 % |
| Vekst | 99 | vekt 15 % |
| Konsistens | 12 | vekt 15 % |
Varighet: 44 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bjerke Travbane AS?
Driftsmarginen var −4,5 % i 2024, mot en median på 3,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −22,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Bjerke Travbane AS?
Egenkapitalandelen var 38,3 % i 2024 (median 31,0 %). Gjeldsgraden var 1,61 (median 1,64).
Hvordan er likviditeten i Bjerke Travbane AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,52 i 2024 (median 1,25).
Hvordan står Bjerke Travbane AS i Kultur og fritid?
Bjerke Travbane AS er nr. 637 av 1 028 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 178 av 273. Omsetningen endret seg 192,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 931689029
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 108 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 7. juli 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Refstadveien 27, 0589 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 45 | 43 | 38 | |
| Rang | 573 | 637 | 740 | |
| Driftsmargin | −4,0 % | −4,5 % | 0,2 % | |
| Totalrentabilitet | −9,6 % | −22,6 % | 1,2 % | |
| Egenkapitalandel | 53,5 % | 38,3 % | 35,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,11 | 1,52 | 1,24 | |
| Omsetningsvekst | – | 192,2 % | −0,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,6 MNOK | 39,8 MNOK | 39,5 MNOK |
| Driftsresultat | −0,5 MNOK | −1,8 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,6 MNOK | −1,8 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,4 MNOK | −1,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,7 MNOK | 8,0 MNOK | 8,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,6 MNOK | 7,4 MNOK | 7,0 MNOK |
| Egenkapital | 3,1 MNOK | 3,0 MNOK | 3,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,4 MNOK | −1,8 MNOK | −1,8 MNOK |
| Sum gjeld | 2,7 MNOK | 4,9 MNOK | 5,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,7 MNOK | 4,9 MNOK | 5,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6187439.
Videre
Lignende selskaper
- 3T Solsiden AS indeks 44, nr. 623 · sammenlign
- Lucky7 AS indeks 44, nr. 627 · sammenlign
- Gjersjøen Golfbane AS indeks 44, nr. 629 · sammenlign
- Folketeateret Oslo AS indeks 44, nr. 635 · sammenlign
- Tromsø Alpinpark AS indeks 43, nr. 649 · sammenlign