Hls Drift AS
Score · regnskapsår 2025
55av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 215 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 270 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 58 og soliditet 47 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Hls Drift AS ligger 5 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,6 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 34,8 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 5,6 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 5,5 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 11,2 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 34,8 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,88 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 134,2 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 55 gjør Hls Drift AS det bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hls Drift AS har score 55 for 2025, rang 8 270 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 92 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 134,2 % mot median 6,1 %.
Svakest: Likviditet: persentil 39 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,17 mot median 1,41.
Verdt å se nærmere på
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 134,2 % (median 6,1 %); likviditetsgrad 1 1,17 (median 1,41).
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Hls Drift AS hadde en driftsmargin på 5,6 % og en egenkapitalandel på 34,8 % i 2025, og er nr. 8 270 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 134 % og driftsmarginen falt fra 14,4 % til 5,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 134,2 % (median 6,1 %); Likviditetsgrad 1 1,17 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 58 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 47 | vekt 25 % |
| Likviditet | 39 | vekt 15 % |
| Vekst | 92 | vekt 15 % |
| Konsistens | 41 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hls Drift AS?
Driftsmarginen var 5,6 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,2 %.
Hvor solid er Hls Drift AS?
Egenkapitalandelen var 34,8 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 1,88 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Hls Drift AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,17 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Hls Drift AS i Bygg og anlegg?
Hls Drift AS er nr. 8 270 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 215 av 12 873. Omsetningen endret seg 134,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 931548239
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. mai 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Hvambsida 8, 3618 SKOLLENBORG (KONGSBERG)
- Kommune
- Kongsberg rang 4–13 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 9. juni 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 55 | |
| Rang | – | – | 8 270 | |
| Driftsmargin | 52,2 % | 14,4 % | 5,6 % | |
| Totalrentabilitet | 66,8 % | 22,4 % | 11,2 % | |
| Egenkapitalandel | 59,9 % | 54,5 % | 34,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,27 | 4,13 | 1,17 | |
| Omsetningsvekst | – | 91,0 % | 134,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,4 MNOK | 0,8 MNOK | 1,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 0,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6549347.
Videre
Lignende selskaper
- Ludvigsens Varmepumper AS indeks 55, nr. 8 261 · sammenlign
- Tømrer Andreas Pettersen AS indeks 55, nr. 8 262 · sammenlign
- Eidal AS indeks 55, nr. 8 265 · sammenlign
- MT. Servicebygg AS indeks 55, nr. 8 268 · sammenlign
- Kraft Graving AS indeks 55, nr. 8 273 · sammenlign