Malergruppen AS
Score · regnskapsår 2025
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 7 035 av 12 872 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 287 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 98 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Malergruppen AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 865 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 44,2 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel −28,1 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 44,2 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 41,0 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 148,5 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | −28,1 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,06 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 63,2 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,03 MNOK | 0,88 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Malergruppen AS det bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 872 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Malergruppen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Malergruppen AS har score 48 for 2025, rang 11 287 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 98 mot sammenlignbare, driftsmargin 44,2 % mot median 3,5 %. Vekst: persentil 84 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 63,2 % mot median 6,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −28,1 % mot median 32,8 %. Likviditet: persentil 1 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,06 mot median 1,41.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −28,1 % (median 32,8 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 16,9 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,06 (median 1,41).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 63,2 % (median 6,1 %); likviditetsgrad 1 0,06 (median 1,41).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Malergruppen AS hadde en driftsmargin på 44,2 % og en egenkapitalandel på −28,1 % i 2025, og er nr. 11 287 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 28,1 % til 44,2 % og omsetningen økte med 63 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 30 MNOK og 32 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 30 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 32 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −28,1 % (median 32,8 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 16,9 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,06 (median 1,41).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 63,2 % (median 6,1 %); Likviditetsgrad 1 0,06 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 8,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 98 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 1 | vekt 15 % |
| Vekst | 84 | vekt 15 % |
| Konsistens | 36 | vekt 15 % |
Varighet: 55 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Malergruppen AS?
Driftsmarginen var 44,2 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 148,5 %.
Hvor solid er Malergruppen AS?
Egenkapitalandelen var −28,1 % i 2025 (median 32,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Malergruppen AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,06 i 2025 (median 1,41). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Malergruppen AS i Bygg og anlegg?
Malergruppen AS er nr. 11 287 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 035 av 12 872. Omsetningen endret seg 63,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 931039741
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.340)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 9 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 23. februar 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Schweigaards gate 10, 0185 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Styrets leder
- Diana Nilsen
- Revisor
- Smr Revisjon AS
- Regnskapsfører
- FS Regnskap AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 69 | 48 | 48 | |
| Rang | 4 101 | 10 757 | 11 287 | |
| Driftsmargin | 30,7 % | 28,1 % | 44,2 % | |
| Totalrentabilitet | 117,3 % | 100,7 % | 148,5 % | |
| Egenkapitalandel | 50,2 % | −29,8 % | −28,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,72 | 0,82 | 0,06 | |
| Omsetningsvekst | – | 30,8 % | 63,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,4 MNOK | 5,7 MNOK | 9,3 MNOK |
| Driftsresultat | 1,3 MNOK | 1,6 MNOK | 4,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,3 MNOK | 1,6 MNOK | 3,8 MNOK |
| Årsresultat | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 3,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,1 MNOK | 1,6 MNOK | 2,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,6 MNOK | −0,5 MNOK | −0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | −0,5 MNOK | −0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 2,1 MNOK | 3,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 2,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 7202945.
Videre
Lignende selskaper
- B. Amlien & Sønn A/S indeks 48, nr. 11 284 · sammenlign
- RK Bygg Oslo AS indeks 48, nr. 11 288 · sammenlign
- CN Entreprenør AS indeks 48, nr. 11 289 · sammenlign
- Orkla Bygg og Anlegg AS indeks 48, nr. 11 290 · sammenlign
- Wike AS indeks 48, nr. 11 291 · sammenlign