Hartleb Snekkerservice AS
Score · regnskapsår 2024
40av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 8 229 av 12 192 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 303 av 19 395 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 31 og soliditet 33 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Hartleb Snekkerservice AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 12 183 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,1 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 23,3 % (median 33,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 0,1 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 0,0 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 0,2 % | 8,0 % |
| Egenkapitalandel | 23,3 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 3,29 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,30 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 4,3 % | 4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 0,46 MNOK | 0,84 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 40 gjør Hartleb Snekkerservice AS det bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 192 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Hartleb Snekkerservice AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Hartleb Snekkerservice AS hadde en driftsmargin på 0,1 % og en egenkapitalandel på 23,3 % i 2024, og er nr. 13 303 av 19 395 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 8,3 % til 0,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 0 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 31 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 33 | vekt 25 % |
| Likviditet | 44 | vekt 15 % |
| Vekst | 50 | vekt 15 % |
| Konsistens | 57 | vekt 15 % |
Varighet: 45 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hartleb Snekkerservice AS?
Driftsmarginen var 0,1 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,2 %.
Hvor solid er Hartleb Snekkerservice AS?
Egenkapitalandelen var 23,3 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 3,29 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i Hartleb Snekkerservice AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,30 i 2024 (median 1,42).
Hvordan står Hartleb Snekkerservice AS i Bygg og anlegg?
Hartleb Snekkerservice AS er nr. 13 303 av 19 395 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 8 229 av 12 192. Omsetningen endret seg 4,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 930896500
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.320)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 3. februar 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Seljestien 2A, 8700 NESNA
- Kommune
- Nesna rang 1–17 av 36 i KOSTRA-gruppe 15
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 27. februar 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 40 | 50 | |
| Rang | 9 376 | 13 303 | 10 316 | |
| Driftsmargin | 8,3 % | 0,1 % | 4,4 % | |
| Totalrentabilitet | 24,8 % | 0,2 % | 16,3 % | |
| Egenkapitalandel | 22,6 % | 23,3 % | 21,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,29 | 1,30 | 0,95 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,3 % | 29,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,7 MNOK | 2,8 MNOK | 3,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5549855.
Videre
Lignende selskaper
- FM Gruppen AS indeks 40, nr. 13 298 · sammenlign
- RØED BYGG & Vedlikehold AS indeks 40, nr. 13 300 · sammenlign
- Stormo AS indeks 40, nr. 13 302 · sammenlign
- Martin Jarnæs Nilsen AS indeks 40, nr. 13 304 · sammenlign
- Solør Rørservice AS indeks 40, nr. 13 305 · sammenlign