Eiv Studio AS

Org.nr. 930720542 · Bærum · Stiftet 2022

Score · regnskapsår 2025

22av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 9 935 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 20 653 av 22 952 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 20 og soliditet 10 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Eiv Studio AS ligger 28 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −3,7 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 0,3 % (median 33,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 27. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −3,7 % 2,6 % 23 %
Resultatmargin −3,9 % 2,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −12,1 % 6,1 % 18 %
Egenkapitalandel 0,3 % 33,5 % 20 %
Gjeldsgrad 338,83 1,25 0 %
Likviditetsgrad 1 0,93 1,74 18 %
Omsetningsvekst −4,8 % 4,0 % 29 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 22 gjør Eiv Studio AS det bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Eiv Studio AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Eiv Studio AS har score 22 for 2025, rang 20 653 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 41 mot sammenlignbare.

Svakest: Soliditet: persentil 10 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 0,3 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 18 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,93 mot median 1,74.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Eiv Studio AS hadde en driftsmargin på −3,7 % og en egenkapitalandel på 0,3 % i 2025, og er nr. 20 653 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 5,7 % til −3,7 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,1 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,1 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,3 % (median 33,5 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,93 (median 1,74).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,9 % (median 2,1 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,7 % (median 2,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet20 vekt 30 %
Soliditet10 vekt 25 %
Likviditet18 vekt 15 %
Vekst29 vekt 15 %
Konsistens41 vekt 15 %

Varighet: 30 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Eiv Studio AS?

Driftsmarginen var −3,7 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −12,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Eiv Studio AS?

Egenkapitalandelen var 0,3 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 338,83 (median 1,25).

Hvordan er likviditeten i Eiv Studio AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,93 i 2025 (median 1,74). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Eiv Studio AS i Handel?

Eiv Studio AS er nr. 20 653 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 9 935 av 11 289. Omsetningen endret seg −4,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
930720542
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.551)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
18. november 2022 3 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Fornebuveien 42, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
Kommune
Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 26. januar 2023
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks135522
Rang19 5709 07420 653
Driftsmargin−3,2 %5,7 %−3,7 %
Totalrentabilitet−16,3 %27,5 %−12,1 %
Egenkapitalandel−4,8 %18,3 %0,3 %
Likviditetsgrad 10,951,100,93
Omsetningsvekst–60,7 %−4,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,6 MNOK2,5 MNOK2,4 MNOK
Driftsresultat−0,1 MNOK0,1 MNOK−0,1 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK0,1 MNOK−0,1 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK0,1 MNOK−0,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler0,2 MNOK0,5 MNOK0,7 MNOK
Omløpsmidler0,2 MNOK0,5 MNOK0,7 MNOK
Egenkapital0,0 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld0,2 MNOK0,4 MNOK0,7 MNOK
Kortsiktig gjeld0,2 MNOK0,4 MNOK0,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6369051.